Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sulis problémáim vannak nincs...

Sulis problémáim vannak nincs érettségim és se szakmám. Mi tévő legyek? Az első OKJ tényleg ingyenes, nem kell fizetni elsőre?

Figyelt kérdés
azaz beirakoztam egy suliba ami adna nekem szakmát 2 év alatt de sajnos még az érettségit megkell szerezzem, ma volt a pótérettségi eredmények megtekintése matekom 3 pontos lett szóval nem lett meg a pontom

2019. nov. 4. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány éves vagy?

Ha jól értem, akkor idén májusban voltál érettségizni, de nem lett meg.

Voltál most októbernen pótérettségizni, de most sem lett meg.

Ha így van, akkor olyan 18-19-20 éves lehetsz, ami még teljesen oké.

Ha csak matekból nincs meg az érettségid, akkor tudod a dolgod!

2020 májusig készülj fel középszintű matekból, szánd rá az összes szabadidődat, ha az kell!

Keress tanárokat, ha nincs rá keret, esetleg kérj segítséget rokonságból, az is járható út.

Ha bővebben mesélsz, több tanácsot tudunk neked andi.


Az OKJ elvileg jövőre alakul át, szóval te már az újba csúszol bele, ami egyáltalán nem vészesz.

Ott is lesznek rendes szakmák, bár azt hiszem nem 2 év, hanem 3 évesek lesznek.


De ez még odébb van, egyelőre a májusi érettségire készülj!

Ha becsületesen készülsz, hidd el nekem, hogy meglesz!

2019. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok,igen a pótérettségin sem sikerült a matek nagyon nehéz volt az idei sajnos 3 pontot sikerült elérnem,így a mostani iskolámból lehet hogy ki kell iratkoznom,mivel az érettségi volt a feltétele annak hogy maradhatok 2 év szakmán de nem lett meg a matekom,és esetleg ha oda kerül a sor a munkanélkülin keresztül is adnak okjs tanfolyamot ami állítólag ingyenes? vagy ezt hogy kell érteni? bizonytalan vagyok a helyzetbe ezért nem is tudom hogy mint legyen
2019. nov. 5. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Sikerült végül az érettségi?Felmentést esetleg nem tudsz kérni matekról?
2020. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!