Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul sikerült érettségik...

Rosszul sikerült érettségik miatt 25-26 évesen (orvosi/fogorvosi) egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiskorom óta álmom az orvosi, de mindig lebeszéltem magam róla, hogy nem vagyok hozzá elég okos, ezért egy 2 éves gyógyszeripari technikusi után elmentem egy valamennyire egészségügyhöz kapcsolódó szakra (népegészségügyi ellenőr szak), de nagyon nem szerettem, emiatt ki is iratkoztam. Akkor jött, hogy próbáljuk meg az orvosit, mert ha most nem, akkor soha. Neki is álltam az emelt szintű biológia és kémia felkészülésre, és mivel a középszintű tárgyaim nem lettek kimagaslóan jók, így a duplázásra hajtottam, ami sajna most másodjára se jött össze, úgy ahogy kellene, szóval megint nem fognak felvenni (ezért is a cím, hogy kb. 25-26 évesen fog talán sikerülni) :(

Igazából, arra lennék kíváncsi, hogy más is van e hasonló cipőben, mert most elég elkeseredett vagyok...

(Megköszönném, ha negatív hozzászólásokat nem kapnék, mert higgyétek el, hogy elég megterhelő lelkileg a több évi próbálkozás-reménykedés-csalódás)



2020. máj. 29. 15:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%
Ha már az érettségi is meghaladja a képességeid akkor mit kezdenél az orvosin? Vagy ha 15-20 év alatt ott is végigbukdácsolsz, akkor milyen orvos lesz belőled? szerintem keress valami reálisabb célokat, cipőfelsőrész-készítő, asztalos, hentes stb.
2020. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

utolsó te mekkora p_cs vagy...


az a baj hogy az érettségi sz_R. sosem értettem, hogy miért van központi felvételi, miért nem az egyetem rendezi meg a felvételit. Orvosira készülök én is, rühellem a növénytant, az ökológiát. Az állatan se a kedvencem... embertan, sejtbiosz, biokémia ezeket szerettem mindig is.


volt egy csaj, 4 évig folyamatosan járt érettségizni, állatorvosira akart menni, végül sikerült neki. És azóta is szépen megy neki.


Szerintem sokat jelentene az is ha másik iskolába mennél át vizsgázni. Én msot voltam ha úgy vesszük harmadszor. egyszer okj alatt voltam, tavaly jelentkeztem, nem vettek fel, pár ponttal csúsztam le (3pont), idén jelentkeztem, de elegem volt már, hogy harmadszor is ugyan abba a suliba menjek... szóval elmentem egy másik megyébe vizsgázni, jót tesz az új környezet. Az én közismereti tárgyaim se lettek olyan jók...

matek: 4

töri:5

magyar:4

angol:4


ne add fel!

vegyész ismeretek:4

2020. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kedves #3. hozzászóló, köszönöm! Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül, mert most elég ramatyul érzem magam. Ha jól veszem ki, akkor neked idén úgy néz ki, hogy összejön?:)
2020. máj. 29. 16:50
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

hát, ki tudja :D igazából ,vannak tények


idén 85-tel kevesebben jelentkeztek a karra (1620 tavaly - 1535 -idén)

első helyen igaz hogy 4 emberrel többen jelölték, de abból 3 ember akit ismerek biztosan kiesett a körből.


összesen 422 pontom lett, tavaly annyi volt a ponthatár

az elmúlt években 422-418-416-420-403 volt a ponthatár


szóval remélem sikerül :D

2020. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szerintem simán esélyes vagy. Ahogy olvastam, nem lettek az emeltek annyira jók így szóbeli nélkül, persze vannak most is 450+ pontosok, de szerintem így is valószínűbb 1-2 pont csökkenés, mint növekedés. Mondjuk én már elengedtem ezt az évet, de Neked szurkolok!! :)
2020. máj. 29. 17:25
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Neked hogy sikerültek?
2020. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A biológia 80%, az idei kémia 70%, a tavalyi 75% így azt viszem, és így olyan 410 körüli pontom lesz csak...15 pont csökkenés pedig esélytelen. Szóval megpróbálom magam összekaparni és ősszel neki futni legalább az egyiknek, amíg nem felejtek olyan sokat :D
2020. máj. 29. 17:59
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
biztos nem jársz jobban duplázás nélül?
2020. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Amugy gratulálok, nagyon szép eredményeket értél el! innen is látszik, hogy oda való vagy :) nem azon múlik hogy valaki orvos lesz-e, jó orvos lesz-e hogy jó volt e pl magyarból meg töriből.... szóval mindenki aki gonosz nyeljen karót
2020. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!