Melyik szak a nehezebb? Fogorvosi vagy állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Melyikre nehezebb bejutni és melyiket nehezebb elvégezni?

2013. nov. 11. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Kb ugyanott van nehézségben a kettő. A fogorvosok első két évben ugyanazt tanulják, mint az általános orvosok, aztán már csak fogak, szájsebészet... Nagy kézügyesség kell.

De mondom, ne ez alapján válassz, egyforma nehezek.

2013. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Az állatorvosira nehezebb a "mezei" fogorvosi szakoknál bekerülni, de könnyebb az SE-FOK fogorvosi szakjánál. Ám mindez nem sokat számít, bekerülni mindkettőre gyerekjáték a bennmaradáshoz képest. A nehézséget egyébként elég összehasonlítani (pláne, hogy biztosan nem sok ember van, aki mindkettőt elvégezte). Én úgy gondolom -tehát ez az én személyes véleményem- hogy az állatorvosit nehezebb elvégezni.
2013. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*elég nehéz összehasonlítani (javítás az előző válaszhoz)
2013. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sokkal nehezebb az állatorvosira bekerülni. Nekem van egy ismerősöm, barátom, aki bejutott orvosira es fogorvosira is , de az állatorvosira nem vették fel. Ennek oka hogy állatorvosi csak egy van az országban és világhírű oktatók tanítanak. ha itt szerzel diplomát USA kivételével bárhol dolgozhatsz.
2013. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

talán úgy korrektebb, ha azt írod: Európán belül szívesen fogadják az itt végzett állatorvosokat, és a Semmelweisen végzett orvosokat, mert tényleg nagyon jó minőségű oktatást kapnak...az elméleti oktatás ezen a két szakon bizonyosan EU-színvonalú (a gyakorlatira meg sosincs elég pénz)...de azt érdemes megjegyezni, hogy nem árt ezek mellé idegennyelvet (nyelveket) beszélni, ha nyugatra szeretne menni az ember


a másik általad írott dologhoz: ahogy eggyel előtted írtam, csak a vidéki orvosi/fogorvosi szakoknál könnyebb az állatorvosira bejutni, az SE-ÁOK, FOK, szakokra általában nehezebb...2010-ben volt utoljára olyan eset, hogy az állatorvosihoz több pontot kellett gyűjteni, mint az SE-FOK fogorvosi szakához (de az ottani orvosihoz 2010-ben is több kellett)


az viszont nem elhanyagolható tény, hogy az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész szakokra van lehetősége a felvételizőnek a biológia mellé a fizikát is és a kémiát is választani felvételi tárgyként...míg az állatorvosira a fizikát nem fogadják el, marad a biológia+kémia kötelezően mindenkinek...és biztosan van nem egy ember, aki egy fizika érettségit jobban tud teljesíteni, mint egy kémiát, ezért erősíti a versenyt az orvosira való bekerülés esetében

2013. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az állatorvosira sokkal nehezebb,és sokkal drágább is
2014. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!