Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliával teljesen...

Diszkalkuliával teljesen kizárt az orvosi/fogorvosi szak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, gimis, 2 éve állapították meg nálam a diszkalkuliát. Részt veszek ugyanúgy kémia, fizika órákon (vmelyikből/mindkettőből kell emelt az orvosira). Nagyon szeretnék fogorvos lenni! De ha ez nem jön össze, valamilyen orvos. Lehetséges ez így?

2014. jan. 4. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez így esélytelen. Muszáj emelt érettségit tenned.
2014. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira esélytelen az emelt így? :(
2014. jan. 4. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Én diszlexiás és diszkalkuliás voltam, és még vmelyest vagyok is (mivel fejleszthető, sőt akár kinőhető).

Egyetemet végeztem (persze azért nem az orvosit), középiskolában és a felsőfokú tanulmányaim idején volt olyan, hogy csupa 5-össel zártam a félévet. :)

És bár tudom, hogy a következő példám kicsit elrugaszkodik a valóságtól, de ha már az orvos témánál vagyunk: a Grace Klinikából Cristina Yang is diszlexiás :D

De, hogy ne csak fiktív példám legyen, diszlexiás volt Einstein is, mégis vitte valamire. Tudom, hogy nem ugyanaz a diszlexia és diszkalkulia, de egy tőről fakad. Szóval én azt mondom, higgy önmagadban!

Az orvosihoz elsősorban pedig nem matematika tudás kell, hanem biosz, kémia és fizika. Ha van szorgalmad, kitartásod, és tényleg szeretsz tanulni, akkor sikerülhet. Ezek a "diszes" fogalmak ne határozzák meg hogy ki vagy, és ki lehetsz, mit csinálhatsz. Amihez érzel elhivatottságot, nem véletlenül érzed. Mert a képesség benned rejtőzhet! :)

2014. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2-es, nagyon szépen köszönöm! Ez igazán biztató:)

Erre törekszem, hogy márcsak azért is megmutatom, és véghez viszem, amit szeretnék.

2014. jan. 6. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiszem, hogy amit igazán szeretnél, el fogod érni. Sok sikert és kitartást a jövőd megvalósításához. :)
2014. jan. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
én letettem a fizika emeltet, és nem sok számolás van benne, a maximum amit csinálni kell az a négyzetre emelés és a gyökvonás, de mindenhol számológépet használtunk. sőt a nagy részében számolni sem kell, mert tesztkérdések vannak meg esszé. szerintem lehetsz fogorvos, a lényeg, hogy fejleszd magad számolásból is, és ne kifogásként használd a diszkalkuliát...
2014. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia!Én orvostanhallgató vagyok, és az egyik csoporttársam diszkalkuliás! Elmondta, hogy középiskolában sőt már általános iskolában mindig megakarták buktatni matekból és fizikából! Majd 15 évesen megállapították, hogy diszkalkuliás..20 évesen eldöntötte, hogy orvos akar lenni és nehogy ez legyen már neki az akadály, hogy emiatt ne valósítsa meg az álmát!Senki se támogatta és nem hittek benne! Így hát gőzerővel neki állt tanulni. Emelt biológiát és emelt kémiát választotta. Kémia és biosz tanárhoz kezdett járni. A csajnak amúgy akkora akart ereje van, hogy néha én is csodálkozom, hogy honnan jön ez neki! Szóval 1 év után érettségit tett, ha jól tudom biosz neki 97% lett a kémia meg 60% körül. Viszont orvosin nem csak biosz és kémia van, hanem fizika (orvosin ezt biofizikának nevezik) és biostatisztika is! Tudta, hogy kemény lesz ez neki, ha úgy megy oda, hogy nem rendelkezik egy kis alap fizikával így hát megint tanárhoz ment, nem adta fel és sikerült neki! Igaz neki kicsit többet kell tanulni , de a főhangsúly a kitartáson, akarterőn és azon, hogy mennyire szeretnéd az álmaidat megvalósítani! Ő nagyon akarta nem érdekelte a diszkalkulia na meg az, hogy ki mit mond. A csaj jelenleg 3.éves az orvosin :)
2014. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!