Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak hatékonyan és...

Hogyan tanuljak hatékonyan és jól?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok tanulni, a szó szoros értelmében, itt van egy csomó tétel kidolgozva és hiába akarom tanulni, időm is lenne, motivációm is, és tétje is van, de egyszerűen ahogy leülök és elkezdem olvasni, 1 oldal után nem tudok erdemben tobbet olvasni, se tanulni, hirtelen mindenre felfigyelek korulottem csak arra nem amire kene, egy ido utan meg a fejem is megfajdul, es azon kapom magam h csak olvasom mint egy zombi de kozben agyban mashol jarok teljesen akaratomon kivul is, nem ragad meg semmi barhogy is erolkodok. Valaki tud valami jo tippet adni? H mitol menne ez jobban? Tenyleg fontos lenne megtanulni ezt a sok cuccost.

2020. máj. 30. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tanultam anno tételeket, hogy kijegyzeteltem és apró rajzokat füztem hozzá. Vizuális típusú vagyok, így könnyebb volt megjegyezni és nem untatott.

Emellett 2 csoportot hoztam létre a tételekből, az egyik csoport amik érdekelnek a másik pedig a kevésbé érdekesek. Tantárgytól függetlenül rendeztem őket. Ezután meg úgy tanultam őket, hogy egy érdekes utána egy unalmas.

Tanulókártyákat is használtam a fogalmakhoz és eseményekhez, művekhez, alkotókhoz vagy bármi máshoz. Pl a lap egyik oldán egy fogalom volt a másikon leírása. Miután elkészültem a kártyákkal összekevertem, úgyhogy az elején legyen a fogalom neve, művekcíme, alkotók vagy az évszáma,stb.. Ahogy vettem fel a kártyákat úgy válaszoltam rá hangosan. Így tudtam gyakorolni, hogy milyen lesz elmondani és megerősítettem magamnak, hogy tudom az adott dolgot.

Még olyan ötletem van, hogy a youtubeon megtalálható az Érettségi című sorozat. Egyenként 15-25 perces részekkel. Érthetően elmondják az adott témát közben pedig használja a szakszavakat és magyarázza a fogalmakat. Nagyon sok tantárgyból van ez a sorozat, nagyon sok résszel.


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a szóbelihez. :)

2020. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom ezeket mindeképp, köszi szepen 😀
2020. máj. 30. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van időd, mindenképpen dolgozd ki őket újra... Te magad, saját kezeddel, azzal már napi 5-el haladva lesz egy biztonságos sebességed a haladással.

Ja, és közben írd fel egy papírra, hogy az adott óra adott percétől kezdve hány percen át csináltál mást, és mit. "Időelcseszés monitorozás." A legjobb, ha ezt el tudod küldeni egy hozzád olyan közel álló embernek, akinek adsz a véleményére, pl aki már várja, hogy találkozzon veled ez után. Ez egy erős technika, de ha szigorú vagy magadhoz, ezzel lehet haladni.

2020. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos velem is így van. Nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra, és ha sikerül akkor szenvedek mint te. Sokat körbejártam már ezt. Én arra jutottam, hogy nagyon a nagyon sok inger miatt telefon, internet, filmek az olyan dolgok, mint a tanulás, az agynak nagyon ingerszegény és dopamin(ez egy hormon ami akkor is termelődik pl. ha görgeted lefele a facebook üzenőfalad vagy nézel egy youtube videot) szegény. Azt láttam egy videóban, hogy 2-3 hét alatt teljesen lelehet róla szokni, hogy ne egyből a telefonod vagy a számítógép elé ülj hanem olvass, tanulj, egyszerűen unatkozz, mert unatkozni jó hiszen ilyenkor is információkat dolgoz fel az agyad és olyan dolgok is eszedbejutnak majd (mivel egy idő után az agyad dopamin vágya olyanyira lecsökken, hogy a kevés dopamin termelő tevékenységek mint az olvasás vagy a tanulás felértékelődnek) hogy elkezdesz tanulni és ilyenkor már az agyad sokkal jobban rákoncentrál, mert nem fog sóvárogni.

Még egy jó tanács. Próbálj meg minden nap ha csak 5 percet is de tanulni, hogy rászokj és automatikusan előtudd venni a tanulnivalót!

2020. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dezső Zsigmondné

A ​szellemi munka technikája

2020. júl. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ugyanígy voltam én is!!!Mostmar leszabályoztam magam az insta és face oldalairol,mert napi szinten töltöttem vele 5-6-7orakat...ez nem normális...a jegyzetelos technika nalam is bevált,ezekről a szavakrol eszembe jutnak a dolgok...csak nyugodt csendes környezetbe ,totálisan egyedül a lakásba tudok tanulni,felalá járkàlok oda vissza a lakásba és mondom hangosan!nalam ez vált be ,ha kimondom jobban megragad!
2020. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!