Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi ennek a kötvényértékelési...

Mi ennek a kötvényértékelési feladat megoldása?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves lejáratú kötvényt 3 évvel ezelőtt bocsátottak ki. A kötvény névértéke 10000 forint, névleges kamatlába 5%. A kötvény az utolsó 2 évben, egyenlő arányban törleszt. A következő kamatfizetésre egy év múlva kerül sor. Az elvárt hozam 4%?


A megoldás elvileg 10142,38166


De ez a szám nekem az istenért sem akar kijönni.


A levezetés szerintem:


500/1,04 + 500/1,04^2 + 10.000/1,04^2 = 10187


Tehát a kamat / jelenérték, mert az 5 évből már csak két év van hátra, és a kötvény fizet kamatot, nem a futamidő végén fizet mindent.


Ha megpróbálnám az általános, végtörlesztéses kötvényértékelés szerint megoldani (ami szerintem nem jó), akkor se ez a szám jön ki.


kamat x PVIFA(2év 4%) + névérték x PVIF (2év 4%)

500 x 1,886 + 10000*0,925 ( 10193)


Tehát egyik eredményem sem jó, és nem tudok rájönni, mi a hiba. A közölt megoldás elvileg helyes, de nem tudom...


2020. jún. 3. 16:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!