Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi laborgyakorlatok...

Egyetemi laborgyakorlatok (esetemben biomérnöki szak) mennyire "számítanak"? Mire koncentráljak a tanulmányaim során?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már az általános és szervetlen kémia labor se ment jól, vegyipari műveletek laboron is rosszul éreztem magam. Mennyire számít (később munkahelyen), hogy ezek mennyire mentek jól? Általános kémia labor volt az első a mintatanterv szerint, de olyan volt, mintha tudnom kellett volna már előre dolgokat, pl. u-csőves manométer leolvasás és számítás, olyat is hallottam, hogy mérnöki szakra olyanokat várnak, akik technikusi elvégzése után mennek egyetemre. A kapott jegyeim viszont többséében jók szoktak lenni, de úgy érzem semmit sem tanultam a gyakorlatok alatt.

Mire figyeljek a tanulmányaim alatt? Jó gyakorlatra vagy szilárd elméleti alapokra? Elmélet esetében mindent használni fogok később amit leadnak tananyagot, vagy a fontosabb (pl. nevezetesebb összefüggések, törvények, ismeretek) dolgokra koncentráljak? Azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy csak legyen meg a kettes? Jó jegyekre törekszem alapból, de nagyon rosszul érint ha úgy érzem nem tudok mindent megtanulni, egy idő után elfejtem.

Van olyan például, hogy állásinterjú mellett laborfelvételit is tartanak?



2020. jún. 3. 23:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mennyire számít (később munkahelyen), hogy ezek mennyire mentek jól?"


Számít, ha olyan helyre mész, ahol szükséged lesz labortapasztalatra. Bár esély van rá, hogy ott majd jobban fog menni, de tény nem mindenki alkalmas labormunkára.



"Általános kémia labor volt az első a mintatanterv szerint, de olyan volt, mintha tudnom kellett volna már előre dolgokat, pl. u-csőves manométer leolvasás és számítás, olyat is hallottam, hogy mérnöki szakra olyanokat várnak, akik technikusi elvégzése után mennek egyetemre."


Ezzel nem vagy egyedül. Sok gyökét oktató van, akik azt hiszik úgy mindenki hobbi szinten is ezzel foglalkozik.


"Mire figyeljek a tanulmányaim alatt? Jó gyakorlatra vagy szilárd elméleti alapokra?"


Beállítottságfüggő. Van, aki elméleti inkább, van aki gyakorlati, és van a metszet. Elméletet érdemes egyszer azért jól megtanulni, aztán az idővel eldől mi az ami neked kell belőle.


"Elmélet esetében mindent használni fogok később amit leadnak tananyagot, vagy a fontosabb (pl. nevezetesebb összefüggések, törvények, ismeretek) dolgokra koncentráljak?"


Nem. Eleve lesz specializáció, ahol teljesen más irányokba mentek. Egyes tárgyakra vélhetően egyáltalán nem lesz szükséged.


"Azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy csak legyen meg a kettes?"


Bár a jegyek szerintem se számítanak, a szorgalom annál inkább. És akik ilyet mondanak, azok nem a legszorgalmasabbak, ez a mentalitás a hosszú távon általában nem kifizetődő.



"Van olyan például, hogy állásinterjú mellett laborfelvételit is tartanak?"


Én még nem hallottam róla, de lehet. Tény, részben erre szolgál a felvételi elbeszélgetés és a próbaidő. De nem mindenkinek kell amúgy laborban dolgoznia.

2020. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!