Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, hogy döntenek...

Szerintetek, hogy döntenek Orbánék az érettségivel kapcsolatban? Főleg olyan opciók érdekelnek, amelyeket számításba vehetnek a döntés során.

Figyelt kérdés

#Orbán Viktor #érettségi #Döngő léptekkel az érettségi felé
2020. ápr. 3. 16:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
csak a saját politikai érdeküket veszik figyelembe a döntésnél!
2020. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Beszéltek olyan kutatókkal, akik egyetemen tanítanak. Az ő előrejelzéseiket figyelembe vehetik, miszerint június-júlus lesz a tetőzés. Jövő héten, vagy az azt követő héten várható döntés.
2020. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ebbe fölösleges belekeverni bármiféle politikát, szerintem még ők se tudják mi lesz. Elvileg húsvétig megmondják, gondolom ők is meg akarják várni, hogyan alakul a járvány.

Opciók lehetnek:


-Elmarad az érettségi. Ekkor év végi jegyeket valahogy megkapják érettségi jegyként de ez nagy kiszúrás lenne nagyon sok emberre nézve, köztük nekem rettentően rosszul hatna mint idén felvételiző de nem érettségiző, bele sem merek gondolni mi lesz velem miután 100 ezerért újraérettségiztem ősszel, bőven van annyi pontom, hogy bekerüljek ahova szeretnék, de nem kerülnék be mert jegyek számítanak.


-Elhalasztják az érettségit, például nyár végére amikor talán elcsitul a járvány terjedése

(?)Nem lesz érettségi tavasszal csak ősszel, és egyetemek csúsznak egy fél évet.


-Elmarad az írásbeli és csak szóbeli lesz online(?) bár ezt elég elképzelhetetlennek tartom, kicsit sem hivatalos megoldás lenne és szinte kivitelezhetetlen.


-Írásbeli lesz és szóbeli elmarad, ez talán valószínűbb mint a csak szóbeli otthonról.


-Az érettségi rendes körülmények szerint le fog zajlani májusba csak maximum jobban oda figyelnek, hogy ne adják át gyerekek egymásnak a járványt stb. Jelen állás szerint ez lesz de ez még változhat ugye.

2020. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Elvileg kedden vagy szerdán eldől. Szerintem bevállalják. Engem is érdekel - igaz már 3 éve túl vagyok rajta.


Ilyen online dolgokban amúgy felesleges gondolkodni - ahhoz túl szigorúak a szabályok.

2020. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
11%
Ha bevállalják a május 4-i érettségit, akkor azzal adnak egy nagy pofon a szrnak! mert akkor 160 ezer potenciális vírushordozót szabadítanak az országra és orbán belebukhat! Van olyan hülye, hogy megcsinálja, de remélem nem. A diákok egymással trécselnének, adnák egymásnak a vírust, vinnék haza a szülőknek, tombolna a járvány! De ismerjük orbánt, ha értelmes emberek azt javasolják neki, hogy ne tartsa meg, csak azért is megtartja! De onnantól mindenki kimehet az utcára, mert tök felesleges lesz otthon lenni, a diákok hozzák-viszik majd a vírust! Mit csinál? délután 4-ig kijárási tilalmat rendel el, csak diákok lehetnek az utcán? Vagy azok ülhetnek buszra?
2020. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

Én olyat el tudnék képzelni, hogy lesz érettségi májusban/júniusban/júliusban/augusztusban. A kábé két hetes érettségi időszak alatt egyszerre sosincs 160 ezer diák az érettségin. A klasszikus érettségi tárgyakból (magyar, matek, töri, angol, német) cirka 80 ezer diák érettségizik naponta országosan. Közülük sokan emelt szinten. A többi érettségin már nincsen egyszerre ilyen sok diák.

Ha mindenkinek adnak egy szájmaszkot és egy pár gumikesztyűt akkor szerintem lehetne érettségi, megfelelő logisztika mellett. Az iskolák nagyok és üresek, így simán szét lehet ültetni az embereket a törvényi szabályozás keretein belül. (egy teremben 10 diák és egy tanár, kézfertőtlenítő és terem fertőtlenítése...). Véleményem szerint most is sok ember van az utcákon így országosan az a plusz 80 ezer már nem oszt nem szoroz számottevően.

Ha valaki nem vállalná az érettségivel járó kockázatot annak biztosítani kellene későbbi lehetőséget.


Ez persze csak egy ötlet, amit simán felülírhat a jövő. Ha a megbetegedések száma napi 50-70-ről megugrik 500-700-ra akkor elmarad az érettségi.


Jó egészséget Mindenkinek és

2020. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
2%

Azért elég sok korlátozás van amit lehetne alkalmazni abban az esetben is, ha megtartják:

- egy teremben annyi diák írhatja csak, amennyivel lehet rendes távolságot tartani, (hogy ez 6, 8, 10, az függ a terem méretétől), folyamatos szellőztetés mellett

- az érettségi feladatlap szakaszai között is szigorú bentmaradás a teremben, max mosdóba menni lehet, de nincs folyosón beszélgetés, abban a 10 percben se, a végén pedig csak egyesével kiengedni, meghatározott időközökkel, ezzel redukálva az érettségi utáni csoportosulás kockázatát

- sok érettségiző kocsival jár az utolsó évében (a jogsit is egyre hamarabb csinálják a fiatalok, meg amúgy is "menő" autóval menni érettségizni, a szülő is javasolhatja, hogy a család egyik autóját vigye el, tömegközlekedés helyett)

- a felügyelő tanárok javarésze amúgy is autóval jár (vagy ha helybéli, akár még gyalog, biciklivel stb., de lényeg, hogy a tanárok között relative kevés a "buszos")

- esetleg a rendeletet kiegészíteni, hogy délig tart az érettségi, teszem azt legkésőbb 13-ra otthon kell lenni -> ezzel elkerülve azt, hogy egymással kolbászoljanak az érettségi után, ehhez persze ellenőrzés kell

- szintén bevezetni a rendeletbe, hogy kizárólag a 12.osztályosok közlekedhetnek azon a héten

- és ezenkívül még egyéb "finomságokat" is ki lehet találni....


Biztos lehetsz benne, hogy lesznek szigorítások, ha meg is tartják.

2020. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#6-os írta eddig le szerintem a legjobban, mármint én ezzel a megoldással értek egyet eddig a legjobban.

Hát igen nagy kihívás lenne ennek az érettséginek a biztonságos lebonyolítása de, vannak sokan akiknek az a feladatuk, hogy ezt eldöntsék és megoldják.

Diákoknak már szerintem több mint 2 hete suli sincsen tehát hacsak otthonra nem hozza valaki haza, akkor jobb esetben ők nem vírusosak. Persze ez csak egy álomvilágban van így.

2020. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%
8-as vidéken a diákok kint flangálnak az utcákon, csoportosulnak, átjárnak egymáshoz stb... potenciális vírushordozó az összes!
2020. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#7: ezt a részt mégis hogy gondoltad?


"szintén bevezetni a rendeletbe, hogy kizárólag a 12.osztályosok közlekedhetnek azon a héten"


OK, én itthon maradok (de ha lehet, ne az én éves szabadságom terhére), de vannak ágazatok, ahol nem tehetik meg.

Várjon be minden bolt, zárják be a kórházakat (betegekkel mi lesz?), Ne legyen áramszolgáltatás, csak mert ti érettségiztek?


Ezt te se gondolod komolyan! :D

2020. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!