Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha abszolutóriumot szerzek,...

Ha abszolutóriumot szerzek, de nem tudok lezáróvizsgázni akkor mit tudok csinálni fél évig?

Figyelt kérdés
Benne van a pakliban, hogy a vizsgák miatt nem tudok záróvizsgázni. Ha jól értem abszolválás után megszűnik a hallgatói jogviszonyom. Ekkor nincs tb-m, nem kapok sehol diákkedvezményt, nem vállalhatok diákmunkát. Viszont szeretnék menni mesterképzésre, és így nem valószínű, hogy felvesznek főállásba valahova fél évre. Mármint ha szakmai melót akarok, bár egyéb munkát is megkérdőjeleznék. Emiatt gondoltam, hogy jobb lenne egy vizsgát meghagyni, gyakornoki munkát vállalni, kifizetni a félévet, közben zv-re és az egy vizsgára készülnék, majd ha megvannak és remélhetőleg felvesznek mesterre, akkor otthagynám a munkahelyet. Van ennél jobb opció?

2020. jún. 5. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam a zv-re, 94 tételünk volt, kellett is az idő neki, mert egyébként volt vagy 10 oldal a rövidített verzió
2020. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt tettem.. Inkább maradtam az önköltségesen-diákhitel (300 ezer), van diákom és olcsó az utazás (bkv bérlet + vidéki vagyok) ha kellett volna, akkor visszafizettem volna max. 3 hónap alatt ezt az összeget, mégis +5 hónapot biztos tudtam dolgozni, pénzügyileg így pluszban zártam. Jelentkeztem keresztfélévre és felvettek.

Tesómnak csak abszolutóriuma van, most megy majd államvizsgázni, itt szenved, mert nem talált munkát alapszakkal.. :(

Szerintem keress gyakornoki melót, ősztől beindulnak.

2020. jún. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2/2 vagyok. De mindenképp nézd meg az előző két évet felvin, hogy indult-e keresztféléves szak az általad megtekintett képzésből!

Március 31-ig dolgozhatsz és ha jó a meló, még utána is fogsz tudni.

2020. jún. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
TB is jár addig, ameddig a diákod érvényes (márc. 30/okt. 31., félévfüggő), plusz 3 hónap türelmi idő.
2020. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!