Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez hivatàstudat ? Miért akar...

Ez hivatàstudat ? Miért akar mindenki lebeszélni ?

Figyelt kérdés
Nagy álmom az , hogy orvos legyek. Szeretem az embereket , kommunikàlni velük , szeretnék ott lenni amikor nehéz helyzetben vannak azzal a tudattal , hogy segíthetek abban , hogy jobban legyenek és ezért hajlandó lennèk bármennyit tanulni. De mindenki azt mondja , hogy keressek valami jobban fizető àllást vagy menjek külföldre , mert nem éri meg , meg hogy tudom-e hogy ez mennyi tanulás , semmi megbecsülés ( én felnèztem az orvosaimra tehát ez szerintem.nem teljesen igaz ) és hogy hogyha nem megyek el magànba akkor nem tudok megélni stb. Ez egyrészt szerintem ilyem drasztikusan nem teljesen igaz , nyilván hatalmas bajok vannak , de ezt nagyon leamortizálóan adták elő akkor is ha van benne igazság. Másrèszt meg a válaszom az volt , hogy hogyha pont annyit keresnék egy hónapban hogy rendben legyek is ezt csinálnám minden nehézéségével együtt ,akkor is itt maradnék aztán meg kinevetnek , hogy 2 év alatt úgyis rájövök , hogy ez nem így megy és naiv vagyok. De én tényleg ezt érzem , hogy nem mennék sehova mert itt van szükség és nem tudnék azzal a tudattal lenni hogy itt orvosok merülnek ki teljesen , külföldön meg csak én lennèk a +1 fő. Azt meg plàne nem tudom elképzelni , hogy màst csinàljak akkor se ha az jobban fizet.
2020. jún. 6. 20:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem érzem ezt a naivitàst amit mondanak , akkor èrezném magam annak ha nem lennék tisztába a hàtrányaival és a nehézségeivel. De teljesen tisztàban vagyok azzal , hogy ez sok nehézsèggel jár
2020. jún. 6. 20:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép hivatás, egyébként meg mondd meg nekik, hogy ha pénzhiányod lenne, bármikor válthatsz magánrendelésre, vagy mellékállásban is tudsz indítani egyet, szóval ezzel fölöslegesen csesztetnek.

(Központozás elé ne tegyél szóközt, rögtön tíz százalékkal intelligensebbnek tűnsz tőle.)

2020. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján szerintem sem orvosnak kellene lenne, hanem inkább pszichológusnak.
2020. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ezt elég gyorsan elhadartad. Inkább menjél valami pénzügyi orientált céghez háttér tanácsadónak, aki még életében azt a munkát nem végezte, amivel kapcsolatban a tanácsokat osztogatja!
2020. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2020. jún. 6. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!