Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt aki most megy érettség...

Van itt aki most megy érettségi utan pszichológia szakra? Vagy már oda jár?

Figyelt kérdés

Kettő vagy egy tantárgyból kell a pszicho szakhoz az emeltszint?

Nem értem miket kell valasztanom beiratkozaskor hogy érettségi után pszicho szakra mehessek.

Köszönöm



#Érettségi,emelt,pszichológia
2020. jún. 9. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(25) v. egy idegen nyelv(28) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(26) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)
2020. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor két tárgyat kell megjelölni emelt szintűnek,de csak az egyikből kell emelt szintű érettségi?
2020. jún. 9. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, a felsorolt tárgyakat vehetik figyelembe. Azon belül is a legjobb eredményt. Az egyik tárgyat a felsoroltak közül emelten kell.
2020. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3 as. Amit Te leírtal azt megértettem.

Most akkor az elejét nem értem.

Mert kell kettőt választani?

Nevesitve gondolok Biológia és torténelem mert ezekben jó vagyok.

Biológia emeltszintű az ok.

De mért kell másikat is választani?

2020. jún. 9. 20:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi köze lesz a masik valasztott nem emeltszintű tárgynak a tovább tanulásomhoz?
2020. jún. 9. 20:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert ezeket a tárgyakat veszik figyelembe a pontszámításnál. Minden szaknál más.
2020. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem az emeltszintűt es másikat amit mellé valasztottam,veszik figyelembe pontszámitásnál.

Tehat nekem emelt szintű Bioszt és nem emelt szinű de választott tárgyat a törit.

2020. jún. 9. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Két tantárgyat fognak figyelembe venni, mert így számolják a pontokat mindenhol. És automatikusan számolják ki a felvin a legjobb jegyeidet nézve. Tehát pl. emeltet csinálsz bioszból, mert az jól megy. De csinálhatsz mellé töriből is emeltet. Attól függ, hogy sikerülnek, a legjobb emeltet nézik egyik tárgynak. Másik tárgynak meg egy másik jó jegyedet, pl. emelt töri vagy közép magyar.
2020. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!