Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jogászként mennyir...

Szerintetek jogászként mennyire nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Egyre több embertől hallom, hogy ne menjek jogra, hiába lenne elég pontom rá (472). Túl sok a jogász, csomó év mire valaki ügyvéd lesz stb. Most teljesen elbizonytalanodtam. Még meg tudom variálni a jelölt egyetemek sorrendjét, de akkor is el kéne döntenem hamarosan. :/

2020. jún. 10. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
közepesen nehéz
2020. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Ha már most az érdekel, hogy más mit gondol és ennyire bizonytalan vagy a képességeid illetően, ha ilyen könnyen befolyásolható vagy akkor ne menj jogra. A 472 pont egy nagyon szép teljesítmény, de a bejutást követően egy leszel a többi diák között és senkit sem fog érdekelni,hogy ki hány ponttal jutott be.
2020. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem számít a pontszám, és 3 hónap múlva már nem is fogok emlékezni rá, csak arra céloztam vele, hogy a bejutáshoz valószínűleg elég lenne. :D

A képességeimet illetően se vagyok bizonytalan (jó ez így kicsit egoistán hangzik), csak annyi embertől megkapom, hogyha mondjuk gazdaságot végeznék, akkor milyen hamar lenne jól fizető melóm, nemzetközi lehetőségek stb. A matekkal sincs problémám, végig ötös voltam fakton, illetve OKTV-n is értem el szép helyezéseket, ezért is mondják nekem annyira. :/

2020. jún. 10. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Én maradnék a jogi mellett, ha érdekel. Egy kisváros is elbír több ügyvédet. Vannak cégjogászok is. Szóval azért akad munka. Van ismerősöm, aki családi háttér nélkül futott be, legalábbis megél belőle.

Gazdasági végzettségűből is hatalmas a kínálat, láttam már olyan szituációt, ahol két ugyanolyan munkakört egy idősebb középfokú végzettségű (érettségi és max valami pénzügyes tanfolyam) meg egy fiatalabb felsőfokú közgazdász végzett.

2020. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!