Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Virágkötőnek vagy könyvkötőnek...

Virágkötőnek vagy könyvkötőnek tanuljak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Könyvkötő
Virágkötő
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Mind a kettő szép szakma.


Én a virágkötőt ajánlanám, avval legalább könnyebben eltudsz helyezkedni a szakmában. Én ismerek könyvkötőként végzetteket, viszont közülük senki nem tudott el helyezkedni a szakmájában. Ezért kénytelenek voltak valami más szakmát is kitanulni mellé, pl villanyszerelőit.

2020. jún. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
az első is valami kötő, lesír róla
2020. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A könyvkötő és nyomtatványfeldolgozó feladata, hogy nyomtatott ívekből készterméket állít elő – a munkatáska

leírása alapján – a megrendelő igényei szerint.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

– munkafolyamatot előkészíteni

– a munka megkezdése előtt ellenőrizni a gépek műszaki állapotát

– betartani a munkavédelmi, technológiai és érintésvédelmi szabályokat

– ellenőrizni a szükséges anyagok minőségét (szálirány, nedvességtartalom, festékszáradás stb.)

– kiszámítani és ellenőrizni a szükséges anyagok mennyiségét

– alkalmazni a kézi könyvkötés műveleteit

– szakszerűen használni a szükséges kötészeti anyagokat

– üzemeltetni a könyvkötő eszközöket, gépeket, gépsorokat

– a használt, hibás könyvet kijavítani vagy újrakötni

– üzleti könyveket, éves beszámolókat készíteni

– fényképet, plakátot kasírozni

– díszdobozokat készíteni

– beállítani, üzemeltetni és karbantartani a könyvkötő és nyomtatványfeldolgozó gépeket, berendezéseket

– elvégezni a szükséges szabályozási feladatokat

– laboratóriumi eszközöket kezelni, üzemeltetni

– folyamatosan ellenőrizni a minőséget

– betartani a tűzvédelmi ergonómiai előírásokat

– betartani a minőségbiztosítási előírásokat"

A szakképzés moduljai


Országos modultérkép

Betölthető munkakörök


Könyvkötő

Tanulószerződések száma:

2021/22

Könyvkötő-nyomtatványfeldolgozó

2020. jún. 10. 21:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Virágkötő:

A virágkötészet során a virágkötők vágott, száraz vagy selyemvirágból állítanak elő virágcsokrokat, koszorúkat, dekorációkat.


A virágkötészet tanulható tanfolyamon, de legfontosabb eleme a kreativitás és a fantázia. A virágkötő tevékenységébe tartozik az esküvői csokrok díszek készítése, alkalmi virágkompozíciók megalkotása illetve különféle rendezvények virággal történő díszítése, a különböző koszorúk mű- illetve élő virágból, sírcsokrok, temetői díszek stb.


A szakképzett virágkötő virágkezelést, előkészítést végez, virágdíszeket készít, rendezvények virágdíszítését végzi, vállalkozást működtet, marketingtevékenységet végez, megszervezi és lebonyolítja a beszerzési tevékenységet, megszervezi és lebonyolítja a készletezést, raktározást, nyilvántartja a készleteket, gazdálkodik a készletekkel, megszervezi és lebonyolítja az értékesítést, ellátja az üzemeltetéssel kapcsolatos feladatokat.

2020. jún. 10. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 én informatikus vagyok,nem könyvkötő. Elég távol áll egymástól a két szakma, de mivel ismerek mind virágkötőket, mind könyvkötőket.(van a rokonságban mind2) Így azért tudom, hogy virágkötő ismerőseim legalább a szakmájukat tudják használni, míg a könyvkötők pedig kitörölhetik jelenleg a feneküket a bizonyítványukkal,mert nem tudnak elhelyezkedni vele.
2020. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!