Hol találhatok ingyenes virágkötő okj-t?

Figyelt kérdés
Jelenleg gazdalkodas menedzsment szakon vagyok masodeves de gyűlölöm. Nem érdekel már az sem ha éhbérért kell dolgoznom, csak az olyan legyen amit szeretek. Jó a kézugyessegem, preciz vagyok, ha valaki tud még hasonló okj-at irjon.

2019. márc. 3. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló ami eszembe jut az a műkörmös. Esetleg fodrász?
2019. márc. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom, hogy én most virágkötőként dolgozom. Én ugyan most ebben pályakezdő vagyok (meg amúgy is első munkahelyem), de sohasem tanultam virágkötészetet. Én könyvelőnek készültem, de az élet nem úgy hozta össze. Kolleganőimtől viszont megtudtam, hogy senki (6-an) nem tanulták a szakot, de akik régebben ott dolgoztam sem. Sőt! Mint kiderült, nagyon sok virágüzletbe olyan embert keresnek, akik nem tanultak virágkötészetet.

Az oka pedig egyszerű: ugye megtanulsz egy alapot az iskolában, az beléd ivódik. Ám ez nagyon nem jó dolog. Ahány bolt, annyi stílus, annyi féle fajta csokor. Ha az ember egyet megtanul, utána már nagyon neház átállni arra a stílusra, amit ő megtanult. Egyetlen egy munkatársunk volt, aki virágkötőként tanult, de ő bevallotta, hogy neki iszonyú volt megszokni a mi stílusunkat. Amit ő tanult, hogy a csokorba vagy iszonyat kevés zöld, vagy milyen csokorba milyen zöld. Aspi, eus, stb. Nálunk viszont nagyon nem!

Tehát pl. körcsokor csak pisztáciával, vörösrózsás green tie-vel körcsokorba (félbetép, fülecske), hosszú csokor mindig nagy green tie, oldalára mindig macifű, rózsához ruszkusz. Ilyenek. De mivel ő tanulta, nagyon nehezen állt rá a keze. Mi pedig akik nem tanultuk, hanem a többiek tanítottak be, végülis tök egyszerű dolgunk volt, hiszen csak el kellett lesni, majd a saját fantáziánkat belevinni.

Igazából... Kb. az én betanításom 3 hét volt. Ez idő alatt megtanultam az egyszálas virágok díszítését, kisebb-nagyobb hosszú. ill körcsokrok készítését, koszorú-sírcsokor-álló/görög koszorú készítését. Nálunk díszekből ill. száraz termésekből vannak készítmények, azt is megtanultam. Megtanultam a cserepes virágok gondozását, mit hogy szabad locsolni, stb. Ezt 3 hét alatt.

A tanfolyam... Ingyenesbe nincs, én is gondolkoztam rajta, hogy munka mellett kellene szerezni egy papírt, csak úgy, de felesleges. 2 éves tanfolyam, amiért fizetni kell, amit amúgy 3 hét alatt megtanul az ember. Nyílván nem tökéletesen. De ott a munkahelyen az ember egyszerűen ráérez, belerázódik, és sokkal hatékonyabban tanul, mint egy iskolapadban. Arról nem nem is beszélve, amit írtam. Borzalmas "átképezni" egy már betanult embert.

Szóvel... Ezzel csak azt akarom mondani, ha virágkötő szeretnél lenni, akkor hajrá! Nagyon sok helyen felvesznek úgy, hogy nincs meg hozzá a végzettséged. Ha meg esetleg még regisztrált pályakezdő munkanélküli vagy, akkor egyenes út a sikerhez.

Én így vagyok már 4 hónapja virágkötő. :)

2019. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!