Gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés

Jelenleg két Bsc diplomával rendelkezem, egy gépészmérnöki és egy műszaki menedzser. A menedzser képzést csak azért csináltam meg mert nagyon sok tárgyat el tudtam fogadtatni a mérnöki tanulmányaimból így 2 félév alatt meglett. Azonban 1 éve dolgozom mérnökként viszont rájöttem, hogy ez nem igazán nekem való. Így gondolkoztam, hogy megcsinálnék egy Msc-t pályamódosítás miatt és a gazdaság meg az informatika érdekes számomra. A kérdésem, hogy az előtanulmányaim ismeretében van értelme nekem Gazdaságinformatikus Msc-t csinálnom, vagy nem fogom tudni teljesíteni a tárgyakat az alapok hiánya miatt?

Ha érdemes akkor melyik egyetemen jó a képzés?



2020. jún. 12. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kéne, hogy probléma legyen vele. Gazdinfó mestereken viszont túl sok infót nem fogsz tanulni. Ha Budapesten belül gondolkodunk akkor talán BME a legjobb választás, de ott meg nincsen levelező tagozat.
2020. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Alapvetően rugalmas vagyok, az iskola helyét illetően nem kell, hogy Pesten legyen.

Akkor a Gazdaságinformatikus Msc-n nincs igazából programozás sem, inkább gazdasági tárgyak?

2020. jún. 12. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Van programozás, de nem sok (inkább SAP meg ilyesmi a hangsúlyos, bár ez specializáció függő is), és az alapokkal már tisztában kell lenned. Ha valóban érdekel a programozás, és hajlandó vagy vele a minimumnál többet foglalkozni, akkor jó választás lehet a gazdinfo MSc. Én a helyedben ránéznék az egyes egyetemek honlapján a tantervre, hogy hol milyen tárgyak vannak.
2020. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!