Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapszintű török nyelvtudással...

Alapszintű török nyelvtudással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék belevágni a tanulásba, csak úgy, a nyelv szépsége miatt, de félek, hogy pár év, és a 90%-át elfelejteném, mert nem használnám. A franciával pl. így jártam, mikor elkezdtem angolt tanulni, és az angol kb. középfokú nyelvtudásom is visszafejlődött alapfokra, mert kb. neten, zenehallgatáskor találkozok hétköznapokban a nyelvvel. Bár az igaz, hogy újrakezdőként hamarabb tanulja meg újra az ember, amit egyszer már tudott. Elkalandoztam.

Szóval, hogy ne kallódjon el, hol tudnám hasznát venni a nyelvnek?



2016. márc. 24. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Szinten tartani és hasznát venni egy nyelvnek két külön dolog.


Véleményem szerint alapfokú török nyelvtudásnak hasznát nem nagyon tudod venni, mert ahhoz kevés, hogy releváns legyen (pl. munkánál).


Ettől függetlenül még szinten tarthatod, hogy ne felejtsd el, sorozatnézés, zenehallgatás, török nyelvű könyvek, hírportálok olvasása, török levelezőtárs keresése jut így kapásból eszembe.

2016. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehol. Alapszinttel beszelgetni nem nagyon fogsz tudsz még, filmet nezni, olvasni is csak keveset, szoval inkabb javaslom a tovabbi tanulast.
2016. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Török étteremben ehetsz.
2016. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Török szakácskönyvből főzhetsz.
2016. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kicsit értesz a Szulejmánból.
2016. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!