Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulnom, ha a...

Mit érdemes tanulnom, ha a matek nem megy, de mégis értékes diplomát szeretnék?

Figyelt kérdés
A szorgalmammal nincs baj, akármit szívesen megtanulok. Az átlagom mindig 4.40 körül van. Egyetlen egy tárgy van ami, nagyon nem megy és örülök év végén a kettesnek: a matek. Olyan szakra szeretnék menni ami nem büfé, nem kell hozzá matek és azért meg lehet belőle élni. Van ilyen? 😂 Jogon gondolkoztam, de azt mondják nagyon fel van hígulva a szakma.

2020. jún. 13. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
A diploma önmagában nem elég. A gyakorlat a fontos, azt pedig úgy tudsz szerezni, ha minél előbb elkezdesz bedolgozni valahova. És persze kell elhivatottság, kitartás, és hogy megtaláld a szakmádon belül, hogy mitől vagy te egyedi, különleges. Szóval igazából mindegy, milyen diplomát szerzel, bármiből ki lehet hozni szuper karriert, vagy le is lehet csúszni. Egy diplomás ügyvéd is lehet rossz ügyvéd, és akkor nem lesznek ügyfelei. És diploma nélkül is lehet valaki vállalkozó, vagy startup ötletgazda, és milliomos.
2020. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nézzük csak:


A bölcsész dolgokkal csak akkor mész valamire, ha nagyon jó helyen találsz állást, így alapvetően nem biztos, hogy az lenne a pályád.

Mondjuk az orvosi diploma státuszt ad, és vannak tényleg lehetőségek benne, szóval esetleg...

Közgazdaságtan kiesik.

Informatika és a műszaki terület kiesik.

Pszicgológia még érdekes terület lehet, de ott aztán nagyon kell, hogy végigjárd a majomlétrát, szerintem így az is kiesik.

A sportélet is hozhat eredményt. Egyes sportágakban sok a pénz, de akár edző is lehetsz.

Még ami hasonló, az a masszőr...

A jog szerintem olyan, mint a pszichológia.

2020. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok sportoló. 😔 Azt hiszem már lekéstem arról a pályáról... Ha bölcsész szakra mennék akkor mik azok a helyek, ahol ha szerencsém van jó állásom lehetne?
2020. jún. 13. 19:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Még a nemzetközi tanulmányok és hasonló államtudományi szakok érdekelnek, de azokról még semmi jót nem hallottam. 😂
2020. jún. 13. 19:44
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem bölcsész diplomám van, alapszakon és mesteren is. 2 éve, amióta végeztem, nem kaptam munkát. Azóta elvégeztem kínomban még 3 OKJ-t, de így se kapok. Szóval...
2020. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

A nyelvek közül az angollal szerintem nem mész semmire! Az angolból csak akkor tudsz jól megélni, ha tolmácskodsz/műfordítasz, amihez minimum egy felsőfokú kell, de feltehetően annál is több. A fél világ beszél angolul, ezért irdalmatlan sok lesz a konkurens és egy sima középfokúval semmire nem mész.

A németre - szerintem - "egyáltalán nincs kereslet"

A francia akkor jó, ha van terved külföldön.

Az orosz és a spanyol jó lehet, lehet jövőjük.

Emellett 1-2 extrém nyelv lehet befutó: héber, kínai, japán vagy valamelyik skandináv. Mondjuk egy középfokú kínaival sokat nyerhetsz, mert azért itthon sokan nem beszélnek kínaiul és Kína meg tör előre és egyre több országban is van érdekeltségük.


Ha mondjuk adott nyelvű riporter lennél, akkor az minden országban jó, de lehet, akkor lehet igazán sikered, ha eltérő kultúrával rendelkező országban vállalsz állást.

2020. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de esetleg tanári szak? Nem feltétlenül közoktatásbeli intézményben való elhelyezkedés, hanem például nyelviskolában tanárként. Magánórákat is lehet adni. :)
2020. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg valami egészségtudományi szak?
2020. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gooku ***** válasza:
Érdekelnek a további válaszok, ha lesznek.
2020. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tanulj orvosnak, gyógyszerésznek!
2020. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!