ELTE BTK koreai szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ELTE BTK koreai szakára szeretnék majd felvételizni. (Tudom, hogy a nyelvtanulás része felejtős és azt egyénileg kell leginkább megoldani.)

Valaki aki oda jár, vagy ismer olyat aki oda jár, tudna mesélni a szakról, tantárgyakról, tanárokról, a hangulatról és egyéb szerintetek fontos információkról? Előre is köszi :-)



2020. jún. 15. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Idő és pénzkidobás!
2020. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1. Te oda jársz?
2020. jún. 15. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Valószínű nem jár oda, csak divat fikázni minden bölcsészszakot.. :D

Egyébként én is ELTE-BTK-ra jelentkeztem, csak nem arra a szakra :)

2020. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ezeket a kérdéseket mindig megtalálja egy ilyen egyén.. :/ Annyira bunkó :( :D
2020. jún. 15. 14:13
 5/17 A kérdező kommentje:
Mire jelentkeztél amúgy? :)
2020. jún. 15. 14:14
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

1.-vagyok.


Nem a bölcsészkart/szakot fikáztam. És nem, nem oda jártam.

De kollégám igen.


Konkrétan SEHOVÁ nem vesznek fel vele. Az egyetlen hely, ahol TALÁN előnyt jelentHET, az az, ha a szolgálatoknál akarsz dolgozni.


De javítsatok ki nyugodtan, ti, ezzel, hol terveztek majd dolgozni?

És ne írd le, hogy Korea, mert oda az életben nem kapsz munkavállalóit. JÓ, tudom, az unokatestvéred, takarítónőjének az orvosának a lánya ismer valakit, aki kapott.

2020. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Megtanul egy nyelvet felsőfokon, kapcsolatokat építhet az egyetemen, lesz egy diplomája (sok helyen édes mindegy mit végeztél, előnyt jelent a diploma) kimehet külföldre tanulni/gyakornokoskodni, rengeteg embert megismerhet, aki ki tudja milyen munkát tud majd ajánlani a jövőben neki, addig is tanul 3 vagy x évig többnyire olyan dolgokról, amik érdeklik.

Tanulni soha nem felesleges.

2020. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Értem én, hogy ez a véleményed, csak én nem ezt kérdeztem :D Nem, nem Koreában akarok élni/dolgozni és van tervem egyetem utánra, köszönöm szépen. Nem félek attól, hogy hol fogom alkalmazni a megszerzett tudást, hol fogok dolgozni ;)
2020. jún. 15. 14:27
 9/17 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ember függő, ki mit akar és tud kihozni a diplomájából és végzettségéből. Csak akarni kell, meg át kell gondolni. (Nyilván nem olyan egyszerű mint egy orvosi vagy mérnöki diplomával.)
2020. jún. 15. 14:28
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Nekem egyik ismerősöm járt oda, így az ő tapasztalata alapján írok: az angol nagyon jól jön, mert mindenképp anyanyelvi oktatód lesz, akkor csak ezen a nyelven ért majd. Érdemes előtte elkezdeni a koreai betűket megtanulni és a nyelvtannal is ismerkedj. Nem jó úgy odamenni, hogy totál semmit sem tudsz, mert a három év alatt haladni kell a nyelvvel, nem beszélve a többi tantárgyról. A harmadik év végére elvárt, hogy B2 szinten légy a nyelvben.

Érdemes jól tanulni, mivel csak a jó tanulókat küldik ki koreai egyetemekre. A jó tanulás alatt a 4,5 fölötti átlagot értem.

Véleményem szerint, jobban kapsz állást vagy jobb helyekre kerülsz a koreai szakos diplomáddal, ha tényleg szorgalmasan tanulsz.

Érdemes elmenni majd nyílt napokra, felmenni a szak honlapjára.

Miért akarsz koreai szakon tanulni?

2020. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!