ELTE BTK koreai szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ELTE BTK koreai szakára szeretnék majd felvételizni. (Tudom, hogy a nyelvtanulás része felejtős és azt egyénileg kell leginkább megoldani.)

Valaki aki oda jár, vagy ismer olyat aki oda jár, tudna mesélni a szakról, tantárgyakról, tanárokról, a hangulatról és egyéb szerintetek fontos információkról? Előre is köszi :-)



2020. jún. 15. 12:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Kérdésedre a kifejtett választ privátban elküldtem :)

2020. jún. 16. 15:03
 12/17 anonim válasza:
6%
Nem lessz ám ott a BTS
2020. júl. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

En btks voltam igaz olasz- sved szakparon, de volt ismerosom aki koreai szakiranyt valasztott :)


Nos az angol mindenhol jol jon, mert tenyleg sokszor vannak anyanyelvu lektorok akik mashogy nem tudnak kommunikalni.

2. Felev vegen tenni kell egy koreai alapvizsgat (hirtelen nem tudom hogy ez milyen szintnek felel meg a2 vagy b1. )


Csak az oran tanultak nem elsz eleg a biztos nyelvtudashoz, tudom hogy kapsz egy koreai alapszakos bolcseszdiplomat ami egyenerteku a felsofoku nyelvvizsgaval de a keleti nyelveknel ez nem teljesen tukrozi azt, hogy tudsz is C1es szinten. Szoval az otthoni plusz tanulas nagyon sokat szamit!


Ha megnezed a tantervet latod hogy nemcsak nyelvet hanem tortenelmet kulturfoldrajzot es irodalmat is tanulnod kell (nem tudom mennyit valtozott 4 eve meg kellett olaszon es sveden is ezeket tanulni :D )


Nem konnyu, es igazabol jogos nem tudom itthon milyen kereslet van a koreai nyelvre de onmagaban nem sokat er. Esetleg ha elvegzel melle egy gazdasagi szakot vagy egy fordito tolmacs mesterkepzest akkor azt mondom nagyon meg tudja erni, de onmagaban nem erzem en sem ugy hogy eleg volt a BTKs diplomam ( bar meg anno ugy helyezkedtem el, hogy csak az volt meg)


Az egyetemen eleg gyorsan meg fognak talalni multik akik szeretnenek majd eleg hamar elhappolni hozzajuk . (Engem a 7 felev alatt szerintem ugy 5-6x biztosan felkerestek, es jo fizetesert egyebkent.)


Kell valasztanod egy minort ( ami lehet kb barmi egy “kisebb szak” a btkrol nekem a sved volt a minorom az olas mellett pl de felveheted az angolt/torit/kommunikaciot vagy amit szeretnel. Vagy nem veszel fel minort es elvegzed a koreai specializaxiot, ezt eldontod sajat magad hogy hogyan erzed gondolod)


Szoval onszorgalom, kitartas, es semmi nem allhat az utadba!:)


Ha van konkret kerdesed talan tudok segiteni hirtelen ennyi jutott eszembe

2020. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13-as, köszönöm, írtam privátot!

12-es, nem tudom ez vicc vagy provokáció, szóval.. :D

2020. júl. 6. 21:09
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

6 *Konkrétan SEHOVÁ nem vesznek fel vele.


Konkrétan kapásból 5 helyet tudok ahol netto 350-500 ezer Ft a fizetés, és iszonyatosan keresik nemzetközileg is a koreaiul tudó embereket.


Legközelebb ha kinyitod a szád, akkor ha okosat nem tudsz, tanulj meg hallgatni.

2020. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös! Koreaiul TUDÓ. A többség, akit ismerek és koreai cégnél tolmács, a BTK közelében nem volt. Az egyiknek gazdasági diplomája van, a másiknak tanári. Csak megtanultak koreaiul és ide az bőven elég, mert tényleg van rá igény. Az hogy egyetemen azt tanulja, csak egy plusz igazából, vagy nem..kinek mi. Nekem azért nem, mert egy jó, piacképes diploma mellett megtanulok koreaiul, akkor 350-500-ért elmehetek tolmácsnak is ha a másik nem jön össze. De akkor még mindig ott van hogy nem csak a koreaihoz értek.
2021. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2 legyet egy csapásra féleség :D
2021. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!