Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után hova tovább?

Érettségi után hova tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, már van egy előrehozott angol középszintű érettségim, amelyet jelesre teljesítettem. Jövőre szeretnék angolból emelt szintű érettségit tenni.


Hát, ami érdekel az a történelem, azon belül pedig hadsereg, hadvezetés. De érdekelnek még a videojátékok is, lazán el tudom képzelni magam pl egy videojátékokkal foglalkozó boltban eladóként.


Rengetek szakot megnéztem már (jogász, pszichológus, biztonság és védelempolitika, tanárképzés), de vagy nagyon nehéz velük elhelyezkedni, vagy nagyon alacsony a fizetés. Olyan szakokat várnék szívesen, amelyhez nem kell bődületesen nagy matematikai képesség, és felvételi tantárgynak számit az emelt angol, valamint lehessen vele egész jól keresni, és a szak lehetőleg a debreceni egyetemen legyen.



2017. júl. 12. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu

Ott mindent megtalálsz, de egy jó tanács: ne azt nézd, hogy mennyit keres, hanem azt, hogy szereted-e azt csinálni.

2017. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott néztem. Ami tetszett, azt itt úgy jellemezték: büfészak, kamuszak, mehetsz a mekibe
2017. júl. 12. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

első körben nekem a közszolgálati egyetem ugrott be, de az pesten van. vagy rendőrtiszti. esetleg más katasztrófa védelmi terület.

bolti eladóként nem szükséges végzettség.

2017. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de a NKE-en nem fogadják el az emelt angol érettségit a felvételin :/
2017. júl. 12. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

rengeteg*


Mindenki olyan szakot keres kb. egyébként, amihez nem nagyon kell matek, nem nagyon kell tanulni, de utána azért lehessen vele jól keresni. :D Ilyen nem igazán van, bár amiket írtál, azok nem rosszak. Mi bajod van velük?

Angollal és törivel szerintem kézenfekvő lenne a jogász. Esetleg ÁJK-n belül valami más? Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási, igazságügyi igazgatási, nemzetközi tanulmányok, politikatudományok?

2017. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!