Szerintetek így megérné?

Figyelt kérdés

Most kezdem az utolsó előtti évemet. Eddigi terveim az évre: előrehozott angol-és informatika érettségi, egy angol középfokú nyelvvizsga, és utolsó évemre hogy ha 6órára nem kell bejárnom meg az angol nyelvvizsga is meg van akkor németből is megszerezném. Azt mondták, ha utolsó évemben az angolt leteszem emeltre, és jól sikerül akkor automatice kapok egy középfokút-de én ezt úgy tudtam, hogy csak akkor ha mellette másból is angolul érettségizek.

Fakultációkból emelt töriből és közép bioszra fogok járni. Mikor jelentkeztünk akkor úgy volt, hogy két szak érdekel: elsősorban gyógytornász utána politológia. Mivel a két szak ütik egymást, választanom kellett köztük, és inkább gyógytornász lennék szívesen. A biosz tanárom heti 2szer van csak suliban, mert mellette egy kisebb egyetemen is tanít és állítólag a biosz faktok olyanok, hogy kapunk egy könyvet azt tanulmányozzuk mi önállóan, és ha kérdésünk van nyugodtan hozzá fordulhatunk, szívesen válaszol, de biosz faktokon többnyire bármitől beszélgetünk, csak nagyon bioszról nem. A töri emeltet a töri tanárom tartaná, örült hogy megyek, mert tudja, hogy érdekel a töri, az osztályunkból én lennék egyedüli emeltes (senki nem ment semmi emeltre). Eleinte gondolkodtam azon, hogy az emelt töri marad, majd középszinten érettségizek "és írok egy jó 90 fölöttit", de bioszból meg jó lenne az emelt, hiszen 45% után kapok plusz 50 pontot, és mellé egy minimum 50% fölöttit kéne írnom. Lehet megcserélem a kettőt (közép töri, emelt biosz), de mivel a biosz tanárom alig van a sulinkban, meg máshol is tanít, lehet nem lenne "rám" ideje. Ha ez ebben az évben még nem megoldható lenne, akkor az utolsó évemre cserélném meg őket, csak lehet akkor késő.

Remélem érthető a szöveg amit leírtam, valaki tudna segíteni, vagy tanácsot adni ezekkel kapcsolatban, hogy lenne érdemes??



2017. aug. 31. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A töri fakt minek?
2017. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Inkább menj kémiára
2017. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Töri fakt teljesen felesleges, nyilván ha érdkel akkor járk be. Viszont bioszból emeltet kéne csinálnod, szerintem a németet "áldozd" be egy jó emelt biosz érdekében
2017. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Egyszer már tettél fel ilyen kérdést, legalábbis rémlik valami hasonló...Én akkor is leírtam a véleményemet, hogy szerintem felesleges halmozni az érettségiket mert nincsen semmi értelme.


A felvételi rendszer úgy működik, hogy minimum öt tantárgyból kell érettségizned (magyar+matek+töri+idegen nyelv+választott tantárgy). Minden szaknak megvannak a maga felvételi követelményei, például ha gyógytornász szeretnél lenni, akkor elfogadják a biológiát, fizikát, informatikát, kémiát, magyar nyelv és irodalmat, matematikát, egy idegen nyelvet. Ha csinálsz egy előrehozott angol középszintű érettségit és egy előrehozott informatika középszintű érettségit, akkor te kvázi kész vagy (utolsó évben kötelező lesz még érettségizned matekból és magyarból is, tehát ha azok jobban sikerülnek mint ez a kettő, akkor akár abból is számolhatják majd a pontjaidat, tehát így is bőven van miből válogatni.) Ha mellé még van egy középfokú angol nyelvvizsgád, akkor kapsz érte plusz 28 pontot. Ha van egy angol és egy német középfokú nyelvvizsgád, akkor pedig 40 plusz pontot kapsz mert maximum ennyit lehet vinni ezen a jogcímen. Emellé teljesen felesleges még biológia és történelem fakultációra járnod, persze járhatsz, ha szeretnél mert semmi nem tiltja meg és akár érettségizhetsz is biológiából is mint 6. tantárgy, de teljesen felesleges mert a világon semmi előnyöd nem lesz belőle. Nem számít, nem kapsz érte plusz pontot sem, ahogyan a történelem emelt érettségiért sem kapnál plusz 50 pontot mert a történelem nem szerepel a felvételi tantárgyak között. Középszinten, fakultáció nélkül is meg lehet ugyanúgy tanulni és simán fel lehet készülni az érettségire (nekünk például pocsék töri tanárunk volt, csak felolvasta a könyvet, de simán 90% felett érettségiztem mert nem egy nagy durranás). Egyébként igen, angolból is csinálhatsz egy emeltet és arra 45% felett kapnál is plusz 50 pontot mert az idegen nyelv szerepel a felvételi tantárgyak között, tehát ez egy jó megoldás lenne (ugyanakkor arra figyelj oda, hogy ebben az esetben csak a német nyelvvizsgádért kapnál plusz pontot, az angolért nem).


Ha gyógytornász szeretnél lenni, akkor én a helyedben elmennék egy angol előrehozott középszintre, majd utolsó évben csinálnék belőle egy emeltet (amire kapsz 50 plusz pontot). Leérettségiznék (akár előrehozottan vagy "normálisan") informatikából középszinten (választhatod a biológiát is helyette, de szerintem az informatika jelentősen könnyebb). Valamint szereznék egy német középfokú nyelvvizsgát (amire kapsz plusz 28 pontot). A másik lehetőség, hogy angolból és informatikából (vagy egy másik felvételi tárgyból) is emeltezel (amiért kapsz 100 plusz, amivel ki is merítetted a vihető plusz pontokat), attól függ, hogy kb. milyen magas ponthatárra kell számítani.

2017. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A torit azert akartam, mert egy b tervben ez kellett, de azt a tervet dobtam. Kemiara mentem volna szivesen, de eleve meg a jelentkezesi lapon sem volt rajta, vagy ha lett is volna nem indultunk volna annyian amennyinek kellett volna. 4es, ilyen reszletesen nem irtad le, lehet mar valaszoltal ra, azota ezen filozom, hoy erne meg. Mert arra gondoltam, hogy kozep angol erettsegi melle egy angol nyelvvizsga es utolso evben a nemet, aztan arra meg a bioszra is jobban tudnek koncentralni, hogy ha nincs angol abban az evben, mert az angol tanarom szr, most is csak akkor megyek elorehozottra ha a volt angol tanarom elvallal. Lehet ugy csinalom ahogy irtad. Infobol mindenkepp tennek mert azon kivul, hogy nem kene bejarnom utolso evben, osszelennenk vonva a kezdo infosokkal es utolso evben nem ulnek ott veluk is. Kemiam mar nem lesz, a biosz tanarral errol mindenkepp beszelek. Holnap sztem megkapjuk azt a papirt amin modosithatunk, privatban ha ezt bovebben megbeszeljuk "segitesz"??
2017. aug. 31. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Angolból ha emelt szinten èrettsègizel ès az 60% felett sikerül, megkapod a közèpfokù nyelvvizsgát. Nem kell más tantárgybòl is angolul èrettsègizni.
2017. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!