Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2-3-mas bizonyítvánnyal...

2-3-mas bizonyítvánnyal belehet jutni az egyetemre levelező szakra?

Figyelt kérdés
Magyar történelem gyengébb volt az évek során, de az érettségi tantárgyakból amiből számolják a pontokat műszaki kar, matek biológia , az 5-ös(85%) és 4-es(58%). 85+58=143x2=283 és ehhez kapok még 50 pontot ezzel együtt 333 pontom van . Műszaki karra pl gépészmérnökire 284-289 pont a minimum.
2020. jún. 18. 07:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Nyelvvizsga is kötelező már
2020. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsga csak bizonyos szakokra kötelező.
2020. jún. 18. 08:04
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha eléred a ponthatárt, akkor persze, be lehet kerülni. 333 ponttal egész jó esélyeid vannak a minimum pontos szakokra!
2020. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem , mert nem egy 18 éves gyerek vagyok , hanem 30+ és elszánt vagyok , mert megtudom mutatni mint sokan mások (korombeli) költségtérítéssel sem torpanok meg. Amíg az ember elszánt és terveket tűz ki maga elé addig nincs akadály. Többször bizonyítottam , hogy tanulás terén nincs lehetetlen. A kérdést csak azért tettem fel mert a következő őszi szemeszterre jelentkeznék, az ideiről lekéstem.
2020. jún. 18. 09:06
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

A nyelvvizsga nem kötelező műszaki felsőoktatásba bejutáshoz, de a diplomához kötelező lesz.

A plusz 50 pont mire jár, valamelyik felvételi tárgyd emelten van? Ha tényleg 333 pontod van, azzal nagy eséllyel be lehet jutni. Még azt kell tudni, hogy a ponthatár ,ajd ezután dől el, júliusban hirdetik ki. A 289 valami korábbi évi lehet, ami ugye most változhat pl. a kötelező emelt miatt.

De a kérdésedre válaszolva, ha duplázással megvan a szükséges pontszámod, senkit sem érdekel, hogy 2-es, 3-as tanulo voltál.

2020. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen biológiából emeltszint, ami 58 % os matekom meg anno 5 85%. Ezekkel lehet bejutni a műszakira : 58+85=143 pont ezt kell kettővel szorozni ami 286 és mivel teljesítettem az emeltszintet ezért plusz 50 pont jár. Ennek összege 336 Most számoltam ki a felvin nem is 333 pontom van, ezért bocsánat. Múlt évben a gépészmérnökire jól emlékszem az SZE.-n 289 pont volt költségesre és államira is a levelezőn. Ezek mostani adatok levelezőn nem sok volt 300 felett.
2020. jún. 18. 10:50
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

"megtudom mutatni"


Kétlem, hogy te bármit meg tudsz mutatni úgy, hogy az igekötős igék helyesen leírása is megoldhatatlan feladat számodra.

2020. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem is nyelvtan szakra akar menni, kedves utolsó.
2020. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Miért, csak a nyelvtan szakon kell tudni helyesen írni, vagy mi?


Neki még a 8 általánost sem szabadott volna elvégeznie ezzel a szinttel.

Ez nem a pontosvessző meg kötőjel akadémiailag helyes használatán való tudományos töprengés, hanem az igekötős igék következetes rosszul írása! Nálunk ötödikből kibukott volna, aki így ír.


Persze lehet, hogy neked sem tűnt fel, mi a gond...

2020. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

"Ekkora parasztot még nem hordott a világ mint Te! Te gondolom 20 diplomás okostojás vagy! Nézz màr magadba látom eléggé ráérsz be pofázni dolgokba te minden egyes dolog amit leírtál azt elemezted. Ezért tart itt ez az ország! Lehet ha csak azért írogatsz mert unatkozol keress hobbit!!!"


Még a privátban küldött szidást sem sikerült helyesen leírni. Azért ez már zseniális. :D


Menj vissza első osztályba, és ne nekem írogass, te szerencsétlen!

2020. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!