Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftverfejlesztőként ér...

Szoftverfejlesztőként ér valamit az MSC diploma?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre gondolok, hogy mennyire használható ami tanítanak, nem túl elméleties? Illetve a cégek nem kerülik a "túlképzett" embereket? Ha nekivágnék, államin csinálnám, szóval anyagilag nem lenne olyan megterhelő, továbbá levelezőn, így tudnék mellette dolgozni is.

2020. jún. 8. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szoftverfejlesztőként csak a tudás ér bármit, nem a papír.
2020. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van az elsőnek, van informatikai papírom, de a sarki boltba se tudnék rendszergazdának se elmenni, mert annyira nem értek hozzá
2020. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most ez akkor azt jelenti, hogy csak akkor érdemes nekiállni MSC-nek, ha a tudásom is bővül, és így visszakanyarodtunk eredeti kérdésemhez: "Mennyire használható ami tanítanak, nem túl elméleties?"
2020. jún. 8. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Diploma nélkül egy fejlesztő le van korlátozva. Korlátoltak a lehetőségeid és bizony sok helyen nem is tudsz elérni egy bizonyos posztot/rankot a diploma hiányában.

Rengeteg olyan személy megy egyetemre aki már elérte azt amit lehetett, csak hogy így a limitet lehessen kitolni.

Köztük van egy csoporttársam is, akinek 30+ év tapasztalata van, többek között az IBM-nek, NHS-nek és Cisco-nak is dolgozott, elég fényes pozíciókban. Két saját kisebb cége is van ami passzívan jövedelmez. Na ő még többet is elért amit lehetett végzettség nélkül. Mégis azt látta jónak, ha megszerzi a diplomát, mert miért is ne. Lassan 50 éves de még az MSc is tervei között van, mert pályát akar módosítani.


Szerintem ha lehetőséged van rá, nem is kerül sokba, akkor mindenképp jelentkezz BSc-re. Veszíteni nem tudsz vele, cserébe mégtágabb lehetőségeid lesznek.

2020. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van már BSC diplomám, ezért érdeklődök az MSC-ről. De egyébként köszönöm a választ, motiváló volt.
2020. jún. 8. 23:11
 6/8 MLGuy ***** válasza:
100%

Szerintem hosszabb távon megéri mesterdiplomát szerezned. Egyrészt a magasabb szintű állásokhoz, főleg nagy multiknál, azért elvárás az MSc. Vagy ha nem is elvárás, de a konkurenseid MSc-sek vagy akár PhD-sek lesznek.


De abban is van igazság, hogy rövidtávon a piac nem fizeti meg. Nem fogsz többet keresni kezdetben azért, mert van egy MSc-d. Tehát lehet, hogy érdemesebb először elmenni kicsit dolgozni, és esetleg majd egy specializált mesterszakra járni (data science, cyber security stb.). Vagy pedig egy MBA-re, ha gazdasági/vezetői skilleket szeretnél.

2020. jún. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsót cáfolnám. Egy 2015 körüli felmérés szerint átlagosan 60 ezer forinttal volt magasabb a kezdő fizetése egy Msc-snek, mint egy Bsc-snek informatikai területen.
2020. jún. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg ezt cáfolnám: "Egyrészt a magasabb szintű állásokhoz, főleg nagy multiknál, azért elvárás az MSc."

Világéletemben multiknál dolgoztam, sose láttam ilyet. (Vagy nem ugyanarra gondolunk "magasabb szintű állások" alatt.)

2020. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!