Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az Informatikai...

Mi a különbség az Informatikai rendszerümeltető/rendszergazda és az Informatikai rendszer és alkalmazás-üzemeltető technikus között?

Figyelt kérdés
Leírásuk gyakorlatilag ugyanaz, mégis más megnevezés és az utóbbi ugye "technikum", ami nem tudom, hogy pozitívum a piacon vagy sem.

#rendszergazda #IT #technikum #Rendszerümeltető
2020. jún. 22. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A technikusi végzettség emeltebb szintű, mint egy sima alap okjs végzettség. Az előbbi az érettségire épülő képzés, míg az utóbbi pedig általában általános iskolai végzettségre épül. Emellett a technikusi végzettség száma 51-52-53-54 és 64-el kezdődik, míg a sima okjs 30 valahánnyal. Számból megállapítható, hogy milyen képzési formában tanult az illető.


Röviden a technikusi képzés többet érhet a piacon, elvégre ott már alap az érettségi megléte is. Emellett, ahogy a tanárom mondta több lehetőseget nyit meg miután elvégzi valaki.



Remélem érthetően írtam le, mert probáltam lerövidíteni.

2020. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen! Sales területről képezném át magam IT-ra és mindenképp hasznos volt a válaszod! Már csak egy nyitott beállítottságú cégre lenne szükségem, ahol tudnék dolgozni, tapasztalatot szerezni a következő 2 évben is, míg tanulok. :)
2020. jún. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!