Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemrég érettségiztem ( "sima"...

Nemrég érettségiztem ( "sima" gimibe jártam ) és nagyon szeretnék szexuál pszchológus lenni. Milyen lehetőségeim vannak? Mik a tapasztalatok, mennyire nehéz, van esetleg valaki aki végzett ( vagy jelenleg is tanul ) hasonló területen?

Figyelt kérdés

Másrészről szívesen tennék egy okj-t előtte. Ezzel kapcsolatban mit javasoltok, milyenre volna célszerű járni, ami többlet pontot is ad?

Milyen jelentkezést javasoltok? ( érettségim az alap tantárgyakból van, illetve emelt bioszból, bár az nem sikerült annyira jól mint vártam )



2020. jún. 25. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

OKJ ezen a vonalon nincs értelmes.


3 év viselkedéselemzőig, utána 2 év mesterképzés és utána szexuálpszichológus képzés azt hiszem, az még 2 év.


Erre számíts.


Nagyon magas a ponthatár, 2 jó emelt és nyelvvizsga min. kell.

2020. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
2020. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Mire valakiből pszichológus lesz, az legalább 7 év, szóval ha tényleg az akarsz lenni akkor ne pazarold az életed az OKJ-val hanem kezdd el szépen az egyetemet amilyen hamar csak tudod. Az nagy előny, hogy bioszból csináltál emelt érettségit, hiszen a pszichológus képzés során is sok biológiát kell tanulni. Ahhoz, hogy kapj diplomát, legalább 2 nyelvvizsgád kell, hogy legyen.
2020. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiából nincs OKJ, viszont vannak olyan OKJ képzések, amik plusz pontnak számítanak a felvételinél. Meg kell érdeklődni, hogy melyek ezek a képzések. Feltételezem, hogy a pedagógia és szociális területekről fogadnak el bizonyos OKJ végzettségeket felvételi pontként, de nem vagyok benne biztos.


Pszichológia BA és MA (5 év) klinikai szakirányon. Utána klinikai szakpszichológus képzés (4 év). Ha ez mind megvan, akkor tudsz elvégezni egy szexuálpszichológus szakirányú továbbképzést (2 év). Ha jól tudom az ELTE-n szokott indulni.

Nyilván az első 5 év után már dolgozni fogsz és mellette kell ezeket elvégezni.


Pár éve még volt ennek egy alternatívája, nem tudom, hogy ez most is van-e. Elvileg az 5 év után el tudsz végezni egy olyan képzést, hogy szexológus tanácsadó, ami közel sem ad akkora kompetenciát, mint a szexuálpszichológus képzés, de ha soknak tűnik ez az út, akkor ez egy gyorsabb alternatíva, bár kisebb az eredmény.


Amúgy meg, ha elkezdesz járni pszichológia szakra, ott meg tudod kérdezni erről a tanárokat. 10 évre előre sosem lehet tudni, hogy milyen képzések maradnak meg, melyek változnak, szűnnek meg, stb.

2020. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
asszem van valami pszichológiai aszisztens okj, vagy ilyesmi. De amúgy jövőtől megszűnnek a régi okj-k; tehát idén még most indul, ami indul; ami nem , az meg már nem.
2020. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!