Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki járt a...

Van itt olyan, aki járt a Harvard, Caltech, MIT, ETH Zürich, Stanford, Oxbridge vagy hasonló kaliberű egyetemekre és leírná, hogy mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Mennyivel leszmek jobbak egy magyar egyetemnél? Mik azok, amivel többet adnak? Mennyivel keményebb a tananyag, ilyesmi.

2019. febr. 15. 06:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Hányszor fogod még kiírni?
2019. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen, például az angol egyetemeken egyáltalán nem keményebb, sőt kevésbé megterhelőbb még a hasonló kaliberű egyetemek is. Mégis hasznosabb és jobb/élhetőbb embereket faragnak. Ez azért van, mert teljesen más az oktatási rendszer, és nem arra mennek, hogy mindent be tudj magolni, hanem hogy mindent meg tudj oldani/csinálni ami szükséges lesz a munkahelyeden. Sok helyen eléggé gyakorlatias az egyetemi képzés, kevesebb féle órájuk van amibe bele van sűrítve több témakör/tárgy is, ráadásul sok helyen az sem meglepő, ha valaki nem 4, hanem csak 3 napot jár be egyetemre. Ez azért van, hogy a diák önállósodjon és tanuljon otthon magától, tanulja meg beosztani a saját idejét.

Sok helyen úgy oktatnak, hogy a könyv azért van, hogy tárolja az anyagot amire szükséged lehet, a fejedet pedig csak a gondolkodásra kell használni, nem pedig magolásra/adat elraktározásra.

Ami pedig a legfontosabb, hogy nincsen olyan sok töltelék tárgy amire sosem lesz szükséged. Minden tárgy olyan tudást ad, amire biztosan szükséged lesz a munkahelyeden.

2019. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

"az angol egyetemeken egyáltalán nem keményebb, sőt kevésbé megterhelőbb"


Lol felteszem te se épp Oxbridgebe jártál?

2019. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

#3 Te igen? Vagy épp a BME/SZTE/ELTE diplomáddal vered itt magad?


Angliában tanultam, csak jobban tudom már tőled, mezei majomtól már megbocsáss.

Írtam, nem olyan megterhelő egy angol egyetem, mert module-ok vannak ezernyi tantárgyak helyett, és kevesebb felé áll az agyad. Ami olyan szemszögből közelíti meg a dolgokat, hogy bármely "neves" (ha van olyan) magyar egyetem a negyed tudásával sem ér fel.

2019. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is Angliába jártam egyetemre, az előzőnek igaza van, az egyetem kevésbé megterhelőbb mint itt, bár nyilván ez is szakfügőő, természetesen az orvosi meg hasonlók ott sem könnyebbek. De ilyen szakok, hogy gazdasági, társadalomtudományi, bölcsész, stb, sokkal könnyebb, kevés tantárgy van, nincs egy félévben 10 tantárgyad hanem csak a fele, és nincs félévente 10 vizsga meg ilyen sincs, hogy vizsgaidőszak amikor eldobod az agyadat attól, hogy mennyit kell tanulni. Ahova én jártam eléggé neves egyetem volt (top 30, ami nagyon jó ha azt nézzük, hogy kb 130 egyetem van a rangsorban), és simán elvoltam egész évben nagyon lazán, aztán a beadandókat kényelmesen megírtam mindig 1-2 héttel a határidő előtt kezdtem neki, sőt olyan is volt, amit pár nappal előtte kezdtem és 70%-os lett, szakdolgozatot sem kell írni és még sorolhatnám. És tényleg nem magolni kell hanem az eszedet használni. Ez nem azt jelenti, hogy itthon jobb az oktatás mert itt többet kell tanulni, hiszen a mennyiség nem jelent minőséget.
2019. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

@4 igen, én Oxbridgebe járok 😂😂


De nemgáz 😂😂😂


@5 lehet hogy egy random angol egyetemen így van (top 30 a 120ból?? 😂), de Oxbridgebe nem

2019. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

Oxbridge:

Több tudást, jobb gondolkodásmódot ad.

Tananyag minősége általában ezerszer jobb, bár csak BMEvel tudom összehasonlítani.


Itt tanítani akarnak téged, azt akarják h okos légy


Odahaza senkit nem érdekel mennyit tanulsz. Mmint vizsgán kívül persze

2019. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Szóval nagyon jó hely 😂😂😂😂😂
2019. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Naaa ERRE BEZZEG belétefagyott a szó mi?? 😂😂😂😂😂😂😂
2019. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Oxbridge: Mutass egy hallgatói jogviszonyt nekem. Privátba is küldheted, ha nem akarod másokkal megosztani, de én abból, ahogy itt írogatsz.. nem igazán veszem le, hogy te oda jársz vagy jártál.
2019. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!