Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium Melyik a jobb koli...

Gimnázium Melyik a jobb koli vagy bejárás busszal? Melyiknek mi az előnyei hátrányai ? Ha választhatnátok melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert ahová menni akarok nincs messze tőlem így megoldható lenne.

2020. jún. 26. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem, de amíg szakgimis voltam (4 évig) addig mind a két táborból voltak az osztályban. Így az általuk elhangzottakból ezt tudom elmondani:


Koli:

Előny: nem kell sokat utazni, közel van a kolihoz minden(pl boltok), vannak közösségi programok és segítő tanárok

Hátrány: nem találkozol a családoddal max csak hétvégén, meg van szabva, hogy mikor kell kelni és lefeküdni. Kevés a kimenő idő, amit el is vehetnek, ha hanyag az ember és nem takarítja a szobát. ( náluk szoba pontozás volt, ha nem takarított valaki akkor kirakták a facebook csoportba

a képet a szobáról) Cigizni se lehet bármikor kimenni a koli elé. Sok (trehány) emberrel kell osztozkodni nememként a fürdőkben/mosdókban.



Bejárás:

Előny: otthon vagy, gondoskodnak róla és nem kell osztozkodni idegen emberekkel a fürdőn, akkor kelsz és fekszel amikor neked jó

Hátrány: távolságtól függően korábban kell felkelned.( nálunk amikor nulladik óra volt, ami 7:10kor kezdődött akkor nekik átlagosan 5 órakor kellett kelniük, hogy elérjék a buszt) Sok idő megy el a buszozásra.

2020. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok kösz jöhetnek még.
2020. jún. 26. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bejárás. A koliban túl sok a kötöttség.
2020. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok jöhet még
2020. jún. 26. 21:28
 5/6 Betti2000 válasza:
100%

Ez eléggé emberfüggő. Szerintem mindenképpen érdemes jelentkezni kollégiumba elsőnek, mert ha nem tetszik a dolog, akkor ki lehet költözni és dönthetsz úgy, hogy bejárós leszel, ha viszont nem jelentkezel koliban, de kikészít a bejárás, akkor év közben nagyon nehéz bekerülni a kollégiumokba.

Attól is sok függ, hogy melyik kollégiumba szeretnél menni, mert mindenhol más szabályok vannak. Van amelyik kollégiumban szigorúbb szabályok vannak, van ahol nem. Nézz utána, hogy az adott kollégiumban mik a szabályok. A legtöbb helyen a kimenő idő és a szilencium a tanulmányi átlagtól függ.

A bejárásnak és a kollégista létnek is megvannak a hátrányai és az előnyei is.


Üdv: Egy 3,5 éve kollégista lány:)

2020. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok kösz utolsó
2020. jún. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!