Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék menni de...

Egyetemre szeretnék menni de nem tudom melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés
Győr közelében lakok. Eredetileg Budapestre szerettem volna menni pénzügy és számvitelre (Corvinus vagy ELTE), kollégista ként. Szüleim szerint jobb lenne ha a Széchenyire járnék, mert közelebb van, bejárós lennék, de itt csak gazdmen-et tudnék végezni. Nem tudom sokat számít-e az egyetem amiben végeztem. Valamint még abban sem vagyok biztos melyik szakot válasszam.

2019. aug. 6. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sok állásinterjún jártam, de a kutyát nem érdekelte, hogy melyik egyetemen tanultam. Aha, jó, aztán dobták is arrébb a diplomát majd jött az idegen nyelvi elbeszélgetés. Én tuti Győrben maradnék, a szülőknek sem mindegy anyagilag.
2019. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én most végeztem itt ezen a szakon és szerintem jó volt, szerettem

az pedig hogy hol szerezted a diplomát, nem számít ám annyit, mint gondolnád, úgyhogy ne ez alapján dönts

ha itt nincs olyan szak, ami téged érdekelne, az persze más, de amúgy a gazdmen egy jó alapot ad és őszintén szólva ami majd konkrétan a leendő munkahelyedre kell majd, annak a nagy részét úgy is ott fogják betanítani neked, így ez elég bármilyen pénzügyi területre (saját tapasztalatom alapján persze, meg amiket másoktól hallok)

2019. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Én meg pont hogy elszakadnék a szülőktől! Önállósodásnak előbb utóbb be kell következnie. Jobb ezt egyetemi évek alatt megtanulni. Én az egyetemi évek alatt és a 220 km távolságnak köszönhetően tanultam meg, hogy hogy kell kijönni egy adott havi összegből fullosan, megtanultam főzni stb.
2019. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább az számít, hogy melyik szak a szimpatikusabb. Nem mozgok gazdasági vonalon, így nem tudom, hogy a 2 szak mennyi hasonlít, de én azért nem mennék egy olyan helyre, ami nem (annyira) tetszik, csak mert közelebb van és a szüleim azt mondták (bár az attól is függ, hogy mennyire támogatnak anyagilag, ha ők fizetnek mindent, akkor nekik jobb megoldás a bejárás). Menj majd el nyílt napokra, akár mindegyikre, amelyik tetszik, és úgyis kialakul benned is egy vélemény!

Plusz nem tudom, milyen messze laksz Győrtől, de a bejárósság nagyon fárasztó tud lenni, nekem egy barátnőm járt az első évben minden nap Fejér megyéből Pestre, és nyilván olcsóbb, mert nem kell koleszt fizetni, nem kell külön kajáért fizetned, hanem azt eszed, amit ők otthon, de megterhelő, ha a napod nagyrészét utazással töltöd.

2019. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl elfogult vagyok Budapest kapcsán, de én azt választanám. Az egy dolog, hogy a családi pénztárca valószínűleg hálásabb lenne, ha a környéken maradnál, csak én azt vettem észre, hogy fontos, hogy fel tudj mutatni valami egyetem alatt szerzett szakmai tapasztalatot. Itt Pesten dögivel tudsz, rengeteg a gyakornoki lehetőség, pénzügy-számvitel irányban főleg! Habár én nem ezen a szakon tanulok (bár szintén gazdasági), de leendő harmadévesként 1 év szakmai tapasztalatot tudok felnyújtani (ezek is gyakornoki állásokból amúgy, vagyis 2 volt eddig, a 2. helyen dolgozok még mindig és nagyon szeretem). Lévén, hogy 7 féléves a képzésem és 2021 elején végzem, ez addigra bőven több lesz, és szerintem ez a nem mindegy, tekintve ha valós tapasztalatot szerzel. :)


Én is maradhattam volna otthon, lévén hogy az ország egyik legszegényebb részéről származom (Szabolcs megye), mehettem volna pl. Debrecenbe, esetleg Nyíregyházára, de ki akartam szakadni minél hamarabb a családi fészekből. Szüleim először konkrétan engedni nem akartak Pestre az árak miatt, hanem úgy volt hogy Debrecenben maradok :D Végül meggyőztem őket, így megcéloztam a Corvinust, és komolyan mondom, hogy az egyik legjobb döntés volt az életemben, és igen, szintúgy kolis vagyok :)

Imádom a közösséget és a diákéletet is az itt lévő diákszervezetek miatt, szerintem ez eléggé egyedülálló, hogy valahol ennyire rengeteg legyen, mint itt, szóval biztosan találnál olyat, ami neked tetszik.


Hacsak nem vagytok nagyon anyagilag megkötve, de egy szó mint száz, én Budapest mellett állok, viszont tőled is függ hogy mik a terveid az egyetem alatti évekre. A szüleimre visszatérve, hát végül belátták, hogy bőven több, mint jó itt nekem :)


Sok sikert a választásban!

2019. aug. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!