Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Bejárósnak kell...

Mit tegyek? Bejárósnak kell lennem, ami elég nehéz több mint 55km-ről, busszal 1,5 óra.

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Fegyelmi vétségem volt a félévben, és emiatt nem bíznak szüleim bennem. Cigarettázás volt és kis bulizás. Diákéletet próbálok élni. Jövőre a tanulmányaimra eléggé nagy hangsúlyt szeretnék majd fektetni, de ezzel sem a diákéletet sem a tanulást nem tudom majd támogatni, hogy minden reggel és délután buszozok. Mellesleg pedig az iskolai programokban is nehezebb lesz a részvétel. Mindenben hátrányt fogok szenvedni, pedig azt hiszik jót tesznek. Mit tudok tenni, hogyan magyarázzam el?

2019. jún. 8. 21:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem egy-kettô dolgot. 16 éves vagyok. Mellesleg pedig rendes egyetemre szeretnék menni, és rendes állást szeretnék.
2019. jún. 8. 21:49
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz elmagyarázni és kinek? Nem jön le a kérdésedből.

A szüleid nem bíznak benned. Jelentkezz kollégiumba, általában a kolikban szűkebbre van húzva a nadrágszíj, vannak szabályok, ezt el tudod nekik adni így. Lehet, hogy kicsit kisebb egyéni szabadságod lenne, de napi 3 órával tudnál többet élni, létezni.

Ha semmi nem megy, akkor viszont azt a 2* másfél órát nagyon jól fel lehet használni olvasásra. Durván becsülve egy tanév 185 nap. Ez 185*3 = 555 óra. Ha 1 oldal 2 perc, akkor 555*60/2 oldalt el tudsz olvasni, és ha egy könyv 250 oldal, akkor 65-70 könyvet lazán elolvasol. Egy év alatt ez rengeteg tudás, műveltség, gondolj bele, hogy az átlag magyar jó, ha tíz könyvet elolvas.

2019. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom eddig kollégista voltál. Nincs városi kollégium? Az fizetős, de nem olyan vészes mint mondjuk egy albérlet.
2019. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nah. Látom félreértettétek. Kollégista voltam, ott csináltam baromságokat. Mem bíznak bennem a szüleim. Ezzel nincs is baj hogy tudok úgy művelődni, csakhogy reggel 5előtt kellene kelnem, majd pedig este fél7re lennék itthon. Tanulni nem tudnék, mert délután ott lehetetlen még zenével is, reggel meg aludnék rajta hogy ne aludjak el órákon. Szarul mennek ez a baj. Viszont így nem tudom hogyan győzzem meg őket hogy jövőre is kollégista lehessek.
2019. jún. 8. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Tanulsz a buszon. Aztán elgondolkozol azon, hogy egyenlőre tanulnod kell. Ha majd végeztél a tanulással lehet bulizni.
2019. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Annyi a probléma hogy nem tudok majd ott sem, mert hangzavar van, reggel ugyan nem de délután tele van. Ha hazaérek pedig eszek, fürdök, alszok, hogy fel tudjak ébredni reggel 5 előtt.
2019. jún. 8. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Hulla fáradt leszel, emiatt le fog romlani a tanulmányi eredményed és állandóan beteg leszel. Aztán a szüleid majd elgondolkozhatnak a rossz döntésükön. Napi 3 óra buszozásra ítélni egy gyereket (télen hóban lesz az még több is) bűncselekmény! De a múltkor azt mondtad, hogy iskolaváltásra kényszerítenek, nem bejárásra!
2019. jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hű, 1.5 óra annyira nem is sok. De rendszeresen 3-3,5 órát buszozni naponta elég húzós.

Sokszor a város másik végébe eljutni tömegközlekedéssel majdnem ugyanannyi idő. Sajnos ez ilyen. Nem tudom milyen súlyú volt a vétséged, cigizés/sörözés miatt még nem hiszem, hogy napi 120km ingázásra büntesselek.



A nyáron még lesz időd győzködni a szüleidet,

2019. jún. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, iskolát azóta nem akarnak váltani, csak azt szeretnék ha bejárós legyek. Nem tudom hogyan győzzem meg őket, hogy újból bízzanak bennem mert ez nem jó ötlet így..
2019. jún. 9. 14:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát mutasd meg nekik a menetrendet és az azzal járó napirendet: Hánykor kell kelned, hányra érsz haza, hánykor kell lefeküdnöd a felkeléshez (minimum 8 óra alvás, de inkább több), és mennyi időd marad a kettő között. Pl ha 5 előtt kelsz, akkor 9 előtt kell lefeküdnöd, (ráadásul a kamaszok belső órája bagoly-típusú), 1/2 7-től 7-ig vacsorázol, 7-3/4 9-ig tanulsz. Hát ez minden, csak nem elég, nem produktív és nem egészséges. Védik az egészségedet a dohányzással szemben, de az nem jut eszükbe, hogy az alváshiány és a túlterheltség legalább olyan veszélyes? Azt akarják, hogy egész nap mást se csinálj, mint utazz és tanulj, szombaton délelőtt meg aludj, mert annyira ki leszel merülve?
2019. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!