Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 32 évesen pályát szeretnék...

Ha 32 évesen pályát szeretnék módosítani, annak van még értelme? Nem késő már?

Figyelt kérdés

Jelenleg tervezőgrafikusként dolgozom egy cégnél, eredeti végzettségem rajz-vizuális kommunikáció szakos tanár.

Mindig is pszichológus szerettem volna lenni, de valahogy mindig lebeszéltem magam róla, mert már késeinek gondoltam. Elvégeztem egy művészetterapeuta képzést is, ahol szintén pszichológiát kellett tanulni, és rájöttem, ez érdekel igazán.


Grafikusként jó vagyok, de olyan jó sose leszek, hogy önálló legyek, alkalmazottként meg nem akarok tengődni egész életemben. Annyira meg nem érdekel, hogy még erre tanuljak rá, nem köt le. A pszichológia tudom, jól menne, illik hozzám mindenki csodálkozik, hogy nem az lettem.


Levelezőn, miközben babát is tervezünk, tehát főként gyesen lennék közben, érdemes lenne elvégeznem? Így kb 37-38 évesen végeznék, de az is eszembe jutott, hogy végülis a tanári végzettségem, a művészetterapeuta végzettségem jól illik hozzá.


Szívesebben foglalkoznék emberekkel, mint egy gép előtt ülni egy életen át. A tanári munka ilyen szempontból jó, viszont ott meg anyagilag nem lehet túlzottan önállósodni, magánpraxis kb lehetetlen.



#egyetem #tanulás #levelező #pszichológia #harmincas #32 évesen egyetem #idősebb hallgató
2016. jún. 8. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme.

Én már majdnem 40 vagyok és most fogok egy teljesen más területen kezdeni.

Szerintem nem csak, hogy van értelme, hanem direkt jó, legalább új lendülettel vetem bele magam a munkába, nem unalommal.

2016. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akár egyetemen nappalin, akár levelezőn, de végezd el. Egy életed van, ne azzal legyen elszarva, hogy nem azt csinálod, amit szeretsz. Nekem van egy barátom, 62 éves, tavaly is egyetemre járt, már több diplomája van, mint foga. Mindenképp vágj bele! :)
2016. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak idősebb csoporttársaim, ötvenesek, hatvanasok. A 30-asok voltak legtöbben, az volt átlag.

Nyilván levelezőre nem 19 évesek járnak.

Szóval ez tök természetes.

Szerintem gyes alatt meg pláne jó lenne, legalább nem fordulnál nagyon be otthon.

2016. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32 éves vagyok, két gyerekkel (3éves és fél éves) és idén felvételiztem pszichológia levelezőre. :) Gyere te is :)Ne izgulj rajta!
2016. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, és te miután végeztél, el is akarsz helyezkedni, mint pszichológus? Vagy csak hobby a tanulás? Nekem a munkahelyváltás lenne az egyik fő célom, szeretnék önállóbb lenni, kevésbé kiszolgáltatva lenni, mint egy grafikus. Te is látsz a pszichológia szak után elhelyezkedési lehetőségben perspektívát?
2016. jún. 8. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:

32 évesen, ha 18 éves korodtól dolgozol (pedig gondolom még tanultál), akkor is csak 14 évet dolgoztál eddig maximum. Számold ki mennyi van még mondjuk csak 65 éves korodig, több, mint amennyit összesen éltél :)


Minden sikerül amit igazán akarsz!

2016. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ebben fogok dolgozni. Ezt akarom csinálni, ezért megyek. Nem hobbi. Cél. Hiszek magamban és abban, hogy megtalálom a helyem ezen a területen. Kemény meló lesz, sok éjszakát kell majd áttanulnom, fáradt vagyok gyerekekkel, stb. De nem érdekel. Én felmértem a helyzetem és nekem megéri. Ötven év abban amit tényleg szeretnék? Nekem megér 5-10 év kemény munkát. Tudom, hogy 5-10 év múlva verném a fejem a falba, hogy már ott tarthatnék, ha megpróbáltam volna. Ezt nem várom meg.
2016. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 future psychologist válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Másodéves pszichológia szakos hallgató vagyok. Az egyik csoporttársam pár napja töltötte be a 33-at, de van egy negyvenes évei elején járó, három gyerekes hölgy csoporttársam is. Ne félj belevágni! Csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki az életedből. Sok sikert!

2016. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tanulni soha sem késő!
2016. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, mit szeretnél pontosan kezdeni a pszichológiával? Nem tudom, mennyire ismered a képzést részleteiben, de arra készülj, hogy a legtöbb iránya olyan, hogy nagyon nem fogsz még végezni 37-38 évesen, mivel a mesterképzés a területek nagy részén való valódi munkavégzéshez nagyon kevés, utána még szakképzésekre, módszerspecifikus képzésekre kell járni. Szóval ebből a szempontból fontos lenne, a pszichológián belül mivel szeretnél foglalkozni, hogyan látod a jövőbeli munkádat, mint pszichológus (csak mert pl. a magánpraxishoz rengeteget kell küzdeni).
2016. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!