Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az a bizonyos jog vagy közgáz...

Az a bizonyos jog vagy közgáz kérdés? :D

Figyelt kérdés

Tudom,hogy kismillió ilyen kérdés van,ám ez valahogy mégis különbözik. Olvasom,hogy jogra ne menj,mert annyian vannak mint az oroszok és külföldön magyar jogi diplomával nincs nagyon esélyed

Na de ha én nem a klasszikus ügyvéd/bíró,stb-ben gondolkozom,hanem külügyben tehát pl.diplomata munkában,akkor megéri-e?

A közgáz meg azérr merült fel,mivel ezzel is leheg ilyen állásokat betölteni és ha esetleg nem jönne össze vagy más felé húzna a szívem akkor talán jobban járnék közgázzal(ezen belül nemzetközi gazdálkodásra gondolok)

Szeretnék a munkámmal utazni,kapcsolatokat kiépíteni,idegennyelveket használni/tanulno,stb.

Tehát ilyen iránybam gondolkozom.

Ez esetben melyik lenne a célravezetőbb?


Kis segitség:szeretem a törit,föcit,német,angolt,otthon olaszul is tanulok,a sok tanulás nem probléma,szorgalmas vagyok.


Előre is köszi a válaszokat!:)



2020. jún. 28. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

A jog az osztatlan képzés, míg nem végzel nem fogsz tudni dolgozni csak gyakorlaton.


Közgazdász az 3+2 éves és tudsz dolgozni 3 év után.

2020. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez a nagy kérdés, de arra jutottam, idővel mindkettőt meg szeretném csinálni. Édesapám is így tette anno. :)
2020. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a joggal érdemes kezdeni mindenképpen nappalin, utána a közgáz,amely jóval egyszerűbb,könnyebb képzés.


(jogász és közgazdász mesterdiplomám van)

2020. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MLGuy ***** válasza:
100%

Szerintem is menj első körben jogra, ezen belül juss ki Erasmussal egy jobb külföldi egyetemre egy évre, és a gazdasági képzést majd eldöntöd. Tudsz gyakornokoskodni már a jogász képzés alatt is.


Utolsónak feltételezem gazdász (és nem közgazdász) mesterdiplomája van. Egy rendes közgazdász mesterdiploma (GPME, alkalmazott közgazdaságtan) nem könnyebb, mint egy jog.

2020. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösgönöm az eddigi válaszokat mindenkinek ment a zöld;)
2020. jún. 29. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem céltudatosan folyamatosan menj ki akkor Erasmusra, igyekezz nemzetközi ügyfélkörrel rendelkező irodákba elmenni gyakorlatokra. A német-angol-olasz nem tudom, mennyire megy, a jog szempontjából az angol-német-francia szokott előtérben lenni. Én az Eltén leszek ősszel végzős, de tudtommal eddig mindig volt lehetőség nálunk órarend keretében meg külön is olasz jogi szaknyelvet tanulni (sokat erről nem tudok mondani, mert olaszul nem tudok, így nem jártam)

(szaknyelvre érdemes ráállni majd, szoktak hirdetni képzéseket, meg az új tanterv is már tartalmazza egy félévre)

Közgázhoz nem tudok hozzászólni, de többen kezdték már meg a két képzést párhuzamosan. Ha jó matekos vagy, szerintem megéri a közgáz, stabilabb talán a megélhetés, mint manapság jogászként. Sajnos, hogy ez a külügy vonal a jogon milyen, nem tudom. De ha jogra mész, drukkolok neked :) (ha közgázra, akkor is :D )

2020. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!