Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lesz lehetetlenség bizonyo...

Nem lesz lehetetlenség bizonyos szakokra bejutni 2020-tól?

Figyelt kérdés
Pld. engem érdekelne a pszichológia, de látom, h 436 alatt nincsnponthatár. Ha a középfokú nem ér semmit + pontot, az első emelt se ér semmit akkor kb 80 pont kiesik az eddigihez képest. Még két db 95%os emelttel, amit nem lehet alapnak venni, is csak 430 pontnál vagy. A felsőfokú talán ér valamit, meg persze ott vannak a versenyek, de az egy maréknyi ember. OKJ se tudom h van e abba a szakirányba, szerintem nincs. Hogy lehet egy ilyen helyre bekerülni? Nem olvastam olyat h csökkeni fog a ponthatár. Köszi, a válaszokat.
2019. szept. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Latom annyi eszed sincs, hogy ertsd hogyan alakulnak a ponthatarok.
2019. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

A ponthatár úgy alakul ki, hogy aki oda akar menni, azok közül veszik az X db legmagasabb pontút (ahány főt fel akarnak venni) és azokat veszik fel. A ponthatár annak a pontja lesz, aki a bekerülők közül a leggyengébb volt.


Ha változtatnak a szabályokon, például úgy, amit írtál, akkor mindenkinek változni fog a pontja - esetünkben csökkenni. Tehát a ponthatár is várhatóan csökkenni fog, hacsak nem okosodtak meg egy csomóan hirtelen az előző évfolyamhoz képest.


Bekerülni meg úgy lehet, hogy a legjobb X között vagy (nem tudom, hány embert vesznek fel). A pontozás csak annyiból számít, hogy mi számít jobban; nyilván nem mindegy, hogy a nyelvvizsgára vagy az emelt érettségire adunk több pontot.

2019. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudsz összeszedni annyi pontot így más se.

Én inkább azon aggódok, hogy nem nyílik az általam választott szak a túl kevés jelentkező miatt. Mivel a természettudományokra így se sokan mennek +ha nincs meg az alap feltétel akkor annyian se.

2019. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm szépen, de nem volt időm, meg kedvem most jobban utánanézni, én jelenleg már nem járok suliba, de 2020ra tudnék menni egyetemre. Lehet, hogy buta vagyok, biztos ezért vannak tudományos pályán dolgozó, dijnyertes felmenőim, ezt teljesen jól látod. Ebből hogy egy szabályt nem tudok pontosan ezért levonok egy elég irreális következtetest, amit vegulis le se vontam, hanem az informacioim alapján festettem fel a helyzetet es rakerdeztem, hogy akkor hogyne lesz, valamit biztos nem tudok, ebből épp az következik, hogy képtelen vagyok pl. logikusan gondolkodni. Remek észrevétel. Amellett, hogy semmi alapja nincs annak amit mondasz, még az is tökéletesen megmutatkozik, h egy megkeseredett, gonosz ember vagy, akit valószínűleg szintén bántanak, elnyomnak az életbe, így ahelyett, h megszakitanad ezt a láncot, ahogy én fogom tenni, es ahogy egy értelmes, racionálisan gondolkodó ember teszi, ostoba módon tovabbadod. Miért ostoba módon? Mert a saját működésedet is ledegradalod oda, hogy nem ésszel, ami talán lenne azert valamennyi neked is, hanem dühből, érzelmi csalódottságból működsz. A saját idődet is ledegrasalod oda, és gondolom ezzel a szokásaidat is, és tudod a szokások építik a jellemet, hogy olyan dolgokkal foglalakozol, aminek semmi értelme, amitől csak kevesebb leszel te is én is. Az h ide írtad ezt, se nem segítettél, se nem fejlődtél. Csak saját magad állandósítod abba a posvanyba, ahova azok az emberek probaltak lehuzni, akik miatt most ilyen gonosz vagy. Ne légy ilyen buta, hogy ezek a dolgok megghataroznak téged, én hiszem h benned több van. Ennél a rosszindulatú boffentesnel biztosan. Milyen jövő áll így előtted? Ha a rosszat támogatjuk, kilátástalan lesz az előttünk álló élet. Nem azért kell a jót támogatni, mert nem vagyunk olyan suttyók, hogy elkuljuk a másikat melegebb éghajlatra, mint ahogy en is tehetném veled, és ez egy ilyen céltalan dolog, azért nem teszem mert tartanom kel az elveimet. Nem, azért mert ezek a szavak, gondolatok meghatarozzak az eleted. Majd a gyereked is akaratlanul is ebbe a szellembe fogod nevelni? Azt fogja látni ha valakin fogast találtunk akor meg kell ragadni az alkalmat es lenyomni? Miert, azzal mit es kinek bizonyítunk? Kinek kell egyáltalán bizonyitanunk? Hogy várod így el hogy egy békés, boldog világba élj, egy olyan társadalomba, amivel könnyű es öröm együttműködni? Ha saját magad is lemondasz erről, és csak tovább duzzasztod a rossz mentalitást, attitűdöt? Egy buta és befolyásolható ember adja tovább a fájdalmát. Egy okos ember tudja kezelni az őt ért hatásokat, meg tudja oldani a problémákat, számomra ez definiálja az okosságot. És ezeknek te nem felelsz meg.
2019. szept. 6. 15:32
 5/7 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi, értem. Ezek szerint azért csökkeni fog a ponthatár. Én nem tudom, mert nem foglalkoztam vele olyan sokat, hogy hogyan szokott menni. Ugye régen is még valami 220 volt a ponthatár, aztán mar 280. Az, h emelt vizsga és nyelvvizsga kell megint kiszorít sok embert, de nem teljesíthetlen. 430at azért el lehet érni, akár a 436ot is csak emelttel, azt gondoltam, h akkora túljelentkezes van, és annyival kevesebb embert is akarnak képezni, ez ettől a rendszertől nem lenne meglepő, hogy ezért tényleg csak azt a maréknyi legjobbat veszik fel, akik így is elerik ezt a határt. Mert erre gondolom a felsőfokú nyelvvizsga, a versenyek, sporteredmenyek meg ra tudnak jönni. Akkor nagyjából várhatóan ugyanannyi ember kerül be, ha teljesitk a követelményeket? Eddig egyébként hogy volt, aki elérte a 436ot pld, az se volt még biztos, h bekerul? Fix helyek vannak, vagy ez valamennyire rugalmas,h mennyit vesznek fel?
2019. szept. 6. 15:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi kérdés csak kíváncsiságból vagy a tisztazaskepp inkább. Mert értem, h akkor fix helyek es az utolso bekerulo lesz a határ, ez mindenhol így lesz, meg eddig is így volt? Mert akkor hiába 436,ha kevés a jelentkező siman bejuthatsz 400al is nem? Akkor ezt nem is kell nagyon figyelni, meg meghatarozni, mert csak ilyen lélektani határ, hogy ha az megvan akkor jók az esélyeid?
2019. szept. 6. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem össze lehet szedni az általad írt 436 pontot.

Csinálsz egy biológia emeletet és egy magyar emelted. A középfokú angol nyelvvizsgád mellé még szerzel egy felsőfokú nyelvizsgát.

Így a két emelt közül az egyikre kapsz +50 pontot. A felsőfokúért meg +40 pontot. Ha a biosz emelted 85 %, a magyar emelted meg 88 % akkor a pontjaid összesen: (85+88)×2+50+40=436

A biosz és a magyar helyett a felvételi tájékoztatóban szereplő bármely más tantárgyat behelyettesítheted.


2020-tól aki biztosra akar menni az legalább két emeltet szerez és két nyelvvizsgát is összekapar. Hidd el, hogy rengeteg ember meg fogja ezt csinálni nem csak a "csodabogarak".

Sok sikert a felvételihez!

2019. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!