Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német továbbtanulás Magyarorsz...

Német továbbtanulás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Várhatóan külföldön fogom megírni az érettségit, ezért gondoltam, hogy ha ide nem vesznek fel, akkor Magyarországon tanulnék tovább.


Orvosnak szeretnék tanulni német nyelven (eddig ugye németül tanultam mindent). A kérdés az lenne, hogy lehetséges-e német érettségivel német nyelven német nyelvvizsgával Magyarországon államin tanulni?



2020. jún. 29. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A sote-n tuti fizetős az idegennyelvi képzés. De szerintem máshol is.
2020. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges, de honosítani kell a külföldi érettségit, Mert az alapján számolják a pontokat. Ilyenkor figyelembe veszik, hogy mi a tananyag abban az orszagban vagy tartomanyban, ahol erettsegiztel es mik az erettsegi kovetelmenyek. Itt a lenyeg az lenne hogy Biologia, Kemia vagy fizika erettsegiket emeltnek ismerjenek el.

De nálunk a családban nagyon változoak a tapasztalatok, van Akinek simán elismerték, van akinek csak részben és akinek egyaltalan


Érdemes Megnézni, hogy hova vettek fel az elozo evekben 1,2 vagy rosszabb atlaggal diakokat es oda is jelentkezni vagy megirni a TMSt (ha nemetorszagban van). En is megirtam, jol be lehet gyakorolni a feladatokat.


Egyebkent Budapesten 2,0 atlaggal simán felvesznek a német nyelvu kepzesre, de Ott nincsenek Allami helyek.

2020. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt ahol én élet nincsenek emelt érettségik. Így is esélyes lehetek?
2020. jún. 29. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi figyelmetlenul olvastam a kerdest, ha honositjak az erettsegid akkor Is csak a magyar nyelvu kepzesen vannak allami helyek.


Az alapjan elfogadhatjak emeltnek, hogyha ott ahol Elsz a tanangyag jol lefedi vagy nagyon megkozeliti a Magyar emelt anyagat es szobelizel is azokbol a targyakbol. De en mondjuk nem alapoznek erre, lehet hogy elfogadhak de az is hogy nem.

2020. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat segítettél.
2020. jún. 29. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!