Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sötét ember milyen egyetemi...

Sötét ember milyen egyetemi szakra menjen?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy egészen jó gimnáziumba, nem értem el jó eredményeket. Az összátlagom kb.négyes. Nehezen értek meg dolgokat, lassú is vagyok, szóval hülye. Nem sok minden érdekel, de a szülői nyomás miatt muszáj egyetemre mennem (ha nem, akkor semmi nem lesz belőlem, senkiházi stb.). Gondolkoztam pszichológián, mivel az érdekel, de nem értek a biológiához. Szüleim az informatikát erőltetik, mert hogy az a jövő, de hülye vagyok a matekhoz. Alap dolgokat nem értek és hármas lettem belőle (emelt matek). Ők úgy gondolják, hogy mivel kitűnő vagyok informatikából, ezért jó lennék programozónak. A Wordnek meg a Excelnek nem sok köze van a programozáshoz. Vettem egy könyvet a Python nyelvről, mellé neten is kerestem anyagokat, de semmit sem értek belőle. Nem lenne értelme próbálkozni vele, mert csak kibuknék.

Nézegettem a szakokat, de egyik sem érdekel igazán. Ilyenkor merre keresgéljen az ember? Ti hogyan találtátok meg azt, ami érdekel?

A tanárok szerint jó fejem van és nagyon kreatív vagyok,de nincs tehetségem semmihez. Max.angolból vagyok jó, de abban sem kiemelkedő. Gondolkoztam marketing szakon, az nem hangzik rosszul vagy valami olyan szak, ami után elmehetek titkárnőnek.

Egy pár tanácsnak örülnék, mert nagyon elveszett vagyok.



2020. júl. 1. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Hogyha jó vagy az informatikában, és kreatív is vagy, akkor szerintem weblapfejlesztő vagy készítő, és grafikus is jó lehet.
2020. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Jogásznak, politikusnak tanulj, csekélyke képességgel, munkaundorral ott jól lehet boldogulni.

Egyébként ne hidd, hogy az egyetemet kis zseniknek találták ki, nem, átlagos képességű embereknek, akik jól kipárnázott fenékkel szinte bármely szakot képesek elvégezni.

2020. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
2: jó látni, hogy a primitív szakmunkások még nem haltak ki.
2020. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt írtad, jó vagy angolból. Anglisztika esetleg? Sokfelé lehet menni vele, és nem tartozik a legnehezebb szakok közé.
2020. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Én valami mesterséget javasolnék neked , villanyszerelő / burkoló / festő egyre kevesebb szakember van, és aki jó az gennyesre keresi magát!


Illetve szakemberekre mindig szükség lesz, ameddig világ a világ, saját magadnak is tudod csinálni a dolgaid, stb

2020. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én sokáig fodrász szerettem volna lenni, mindig vonzottak ezek a mesterségek is, nagyapám megtanított burkolni még pár éve. A festő jól hangzik.

Az nem gond, hogy lány vagyok?

2020. júl. 2. 00:22
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Így van, a legutolsó gánymester villanyszerelő vállalkozó is többet keres, mint én alkalmazásban, "gyengeáramú" villamosmérnökként, msc-vel.


Átképeztem volna magam villanyszerelőnek, de az egészségügyi vizsgálat közbeszólt.

2020. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

A festő munka a legtöbb esetben viszonylag nehéz, elég koszos is, gondold meg. Nem ismerek női festőt, de biztos meg lehet oldani, ha tényleg azt akarod.

Amúgy valami egyszerűbb gazdasági képzést simán elvégzel minimális tnanulással, főleg gyengébb egyetemen.

2020. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

#7

Ja, pályakezdő vagyok. Megszereztem a kötelező szakmai gyakorlatokat, de gyakornoknak kb sehová nem vettek fel, fizikai munkát végeztem az egyetem mellett. Most az MSC végéhez közel felvettek nettó 200-ért.

2020. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha titkárnő akarsz lenni ahoz csak ECDL vizsga kell meg hogy tudjál gyorsan írni bilenttyűzeten. Amúgy én Vállalatigazdaságtan és menedzsmenten tanulok egyetemen előtte meg Informatikai rendszerüzemeltetőt tanultam valahogy sikerült megcsinálnom, szóval átlátom a programozást is ahoz én is hülye voltam szóval ha nem megy akkor ne erőltesd az informatikát a szüleidnek meg 18 éves korod után meg szerintem már középiskola elkezdésénél sincs beleszólásuk hogy te mit akarsz tanulni mert azzal hogy egy rossz szakkot kiválasztasz csak az idődet pazarlod.
2020. júl. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!