Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sötét ember milyen egyetemi...

Sötét ember milyen egyetemi szakra menjen?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy egészen jó gimnáziumba, nem értem el jó eredményeket. Az összátlagom kb.négyes. Nehezen értek meg dolgokat, lassú is vagyok, szóval hülye. Nem sok minden érdekel, de a szülői nyomás miatt muszáj egyetemre mennem (ha nem, akkor semmi nem lesz belőlem, senkiházi stb.). Gondolkoztam pszichológián, mivel az érdekel, de nem értek a biológiához. Szüleim az informatikát erőltetik, mert hogy az a jövő, de hülye vagyok a matekhoz. Alap dolgokat nem értek és hármas lettem belőle (emelt matek). Ők úgy gondolják, hogy mivel kitűnő vagyok informatikából, ezért jó lennék programozónak. A Wordnek meg a Excelnek nem sok köze van a programozáshoz. Vettem egy könyvet a Python nyelvről, mellé neten is kerestem anyagokat, de semmit sem értek belőle. Nem lenne értelme próbálkozni vele, mert csak kibuknék.

Nézegettem a szakokat, de egyik sem érdekel igazán. Ilyenkor merre keresgéljen az ember? Ti hogyan találtátok meg azt, ami érdekel?

A tanárok szerint jó fejem van és nagyon kreatív vagyok,de nincs tehetségem semmihez. Max.angolból vagyok jó, de abban sem kiemelkedő. Gondolkoztam marketing szakon, az nem hangzik rosszul vagy valami olyan szak, ami után elmehetek titkárnőnek.

Egy pár tanácsnak örülnék, mert nagyon elveszett vagyok.



2020. júl. 1. 15:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nő, vagyok és burkoló, szóval hagyjuk már ezt a "baj, hogy nő vagyok, de xy szakmát akarok tanulni?" dolgot. Sokan hiszik, hogy ez a munka is kur va könnyű, mert csak jaj, felhúzom a ragasztót, rárakom a lapot, osz' jóvan, de ettől azért sokkal nehezebb, főleg, hogy csak ragasztóból van 280 féle, és még hol vannak az alapozók, stb.

Visszatérve: Ha nem érdekel az egyetemi szakok közül semmi, akkor engedd el, tanulj valami szakmát, vagy érettségire épülő képzést, vagy menj el dolgozni, aztán majd rájössz, hogy szeretnél-e egyetemre menni, és hova. Én most épp egyetemre készülök, azért dolgozok, hogy meglegyen rá a pénz.

2020. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!