Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Holnap délután lesz a záróvizs...

Holnap délután lesz a záróvizsgám. Ilyenkor tényleg nem érdemes már ismételni sem?

Figyelt kérdés
Kettőkor zv-zek holnap, és hiába olvastam el vagy 5x a tételeket, folyton azt érzem, hogy siman bele tudnak kérdezni olyanba, ami nem jut majd eszembe. Viszont ha a végsőkig tanulok, lehet azt se jut eszembe, amit meg amúgy jól tudok. Mit tanácsoltok, nektek mik a tapasztalataitok?

2020. júl. 1. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvannak adva tételek, ma azokat nézd át, amikből a legkevesebbet tudod. Ez nagyon szubjektív, szóval jól kell megítélni, de egy elég jó módszer, hogy tényleg a fontos dolgokra/gyenge pontokra. koncentrálj. Utána pihenj, sok sikert!
2020. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig az utolsó pillanatig tanulok. 5-ös lett a zv-m.
2020. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazabol szobeli lesz, és a tetelek is eleg keplekenyek. Siman atvezethetik egy masik temara. Csak nekunk tampont hogy miket is kene tudni.
2020. júl. 1. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi én azt tanácsolnám hogy pihend ki magad. Én sokkal kevésbé tudok koncentrálni ha kimerült vagyok. Sok vizsgán túl vagy már tudom könnyű ezt mondani de próbálj nem stresszelni.

Az egyik tanárom azt monta mindig hogy ne legyen szűz tétel. Tehat ha valami tök homály azt még nézd meg, de ha mindhez tudsz értelmes gondolatokat akkor inkább töltsd az időd pihenéssel.

Sok sikert :)

2020. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érettségi szóbeli előtt mit csináltál? Tanultál utolsó pillanatig vagy pihentel? És hogy látod, jó döntés volt, megérte?


A stresszszint hasonló a kettőnél hiszen ez az új NAGY VIZSGA ami elvileg befolyással lehet a jövőre szóval szerintem érdemes összehasonlítani a két szituációt.


Nekem az utolsó pillanatig tanulás vált be de én tudom magamról hogy nem tudok csak úgy nyugodtan pihenni.

2020. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Huhh 7 eve volt, nehez a kettot osszevetni, mert azota en is sokat valtoztam. Illetve az erettseginek nagyobb volt a tetje, a felveteli miatt szamitott a jegy mivel mesteres vagyok itt mar kevesbe. Ujabban az valik be, ha utolso este elmegyek futni vagy 10 km-t, utana egyaltalan nem vagyok stresszes.Ma is ezt csinaltam.


Az a helyzet, hogy a sima vizsgaknal en is az utolso pillanatig tanulok, de ott jov szűkebb a tananyag. Zv-n nem lehet csak úgy gyorsba atfutni a teteleket, marmint lehet, de az 2-3 nap. XD most a kiemelt focimeket olvasom at, hogy beugorjon, mely reszek kellenek.

2020. júl. 2. 00:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de vázlatot kellett volna írni. Nem ilyen tömör, tömbszövegeket elolvasni, hanem már csak amik ki vannak írva gondolatjelekkel. Sokkal kevésbé megterhelő, és szerintem sokkal könnyebben megmarad. Plusz, amíg leírod egyszer kézzel, addigis már előrelépés a rögződésben.
2020. júl. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van vazlatom, de itt egy tetel joval komplexebb mint mondjuk erettsegin egy Petőfi-tetel, most mondtam valamit. Pl egy tetelhez, akar tobb targy anyaga is tartozik, van olyan tetel, ami majdhogynem egy rgesz tantargy. Emiatt persze lehet vazlatot irni, csak azon felul siman belekerdezgethetnek.
2020. júl. 2. 00:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Jeles lett az államvizsgám. :)
2020. júl. 2. 21:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor küldök egy gratulációt a számodra! :)
2020. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!