Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek kitűnő tanuló?

Hogyan lehetek kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 23:03
 1/7 anonim válasza:
76%
Tanulsz
2020. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
+1 az elsőnek
2020. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Először is, alakíts ki egy napirendet. Ez fontos, hogy ne hajszold túl magad, és hogy rutinossá váljon a tanulás. Utána, ha ez már megvan, a tanulást se vidd túlzásba, ne magolj, csak ha szükséges, és óránként tarts tizenöt perces szüneteket, amikor kimész a szabadba, vagy csak relaxálsz. Ha egy dolgozatra kell készülni, kezdd el minél előbb a tanulást, hogy ne kelljen az utolsó pillanatban elkezdeni mindent.

Figyelj oda az egészségedre is, mert ha meghajszolt, beteg, stresszes vagy, akkor sokkal nehezebb lesz a koncentráció is. Próbálj meg néhanapján sportolni, vagy csak meditálni, mert ezek fel tudnak frissíteni. Oh, és maradj hidratált.

Ha egy adott tantárggyal problémád van, járhatsz korrepetálásra, vagy ha ez nem lehetséges, akkor csak olvass könyveket, nézz előadásokat róla.

Remélem, ez segített valamennyit.

2020. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
"#tanulás" igen, "#magolás" nem. Első körben értsd a kettő közötti különbséget. :)
2020. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz kitűnő lenni? Sokkal jobban jársz, ha azzal, amit igazán szeretsz sokat foglalkozol - úgyis olyan irányba fogsz továbbtanulni,abban kell jónak lenned, ami érdekel. A többiből mondjuk a 4es is simán elég, vagy ahogy megy. Erre nem szabad ráfeszülni. Csak tapasztalat: én sosem voltam kitűnő, de 4es mindig voltam. Azzal foglalkozok, amit szeretek. A két kitűnő barátnőm meg boltban dolgozik - marhára semmi nem érdekelte őket soha semmi, ez még is látszik most rajtuk (már nem gond ha valaki boltban dolgozik, ha szereti csinálni).
2020. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

19:16 Gondolom felvételizni akar egy jó iskolába, vagy lehet, hogy valami ösztöndíjra pályázik, és azért.

De amúgy nagyrészt igazad van, mindig kitünő tanuló voltam, de nem éri meg, és semmit sem jelent az, hogy jók valaki tanulmányi eredményei.

2020. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy erős 4es átlaggal nagyon jó suliba be lehet kerülni. Ami "elit" suli, az szét is gyötri az embert, ez tapasztalat.... Csak arra jó, hogy szétnyomorítson és semmit nem ad ahhoz, hogy hogyan válj talpraesetté. Az ösztöndíj kp.iskolai képzésben valóban lehet kitűnő átlag függvénye, de azon túl szintén az számít, milyen eredményei vannak azon a területen, amit hivatásodnak választottál - pl tudományos ösztöndíjak (ezt onnan tudom, hogy ezt csinálom én is).
2020. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!