Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehetek kitűnő tanuló?

Hogy lehetek kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés

7-edikes vagyok, és most félévkor 4,3 (négy egész három tized)-es átlagom volt.Lehetek kitűnő?És ha igen, hogy?

Ha van tapasztalatotok akkor kérlek itt osszátok meg.Azokkal a humorherold véleményekkel mint például hogy menja a gép elől és tanulj kíméljetek, mert nem vagyok sokat gép előtt.Napi kb 1 órát.

4-es lettem:

-nyelvtan

-töri

-föci

-kémia

-fizika

-biosz

-tesi

-rajz

-technika

-matek

5-ös lettem:

-infó

-irodalom

-német

-ének

Tehát a 4-eseket hogyan tudnám 5-ösre feljavítani?

De csak így fejböl mondtam, lehet hogy kihagytam 1-2 tárgyat.

Nagyon sürgős lenne, mert ha kitűnő vagyok akkor megjutalmaznak :)



2015. jan. 23. 19:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
85%
Úgy, hogy többet tanulsz. Erre nincsenek trükkök, hogy hogyan lesz valaki kitűnő, egyszerűen csak leül és megtanulja amit kell :)
2015. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a pozitív értékelés.De az a baj hogy nem rögzül meg a fejemben.Teljes erővel koncentrálok, de nem megy.Van valami ötlet, hogy hogyan lehet jól tanulni?Nem kell olyan hogy ha ezt csinálod akkor 5 perc alatt megtanulod, mert tudom hogy nincs ilyen, hanem valami tanács hogy hogyan rögzülhet meg könnyedén.
2015. jan. 23. 19:34
 3/16 A kérdező kommentje:
*az anyag.
2015. jan. 23. 19:34
 4/16 anonim válasza:
90%

A lényeg, hogy ne akard bemagolni az egészet, hanem inkább a lényegét jegyezd meg a dolgoknak. Ha valamit nem értesz akkor kérj meg valakit, hogy segítsen, magyarázza el. De nincs olyan módszer, ami mindenkinél működik, meg kell találnod azt a módszert, amivel a leghatékonyabban tudsz tanulni.

(én pl. úgy szoktam, hogy először elolvasom az egészet, aztán visszamegyek az elejére és kisebb részekben tanulom meg az anyagot)

2015. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Oks köszönöm :)

Még annyi hogy a lényeget hogy szedjem ki?Nem vagyok valami jó ,,lényegkiszedő"<--:D (ezt jól megmondtam :D)

2015. jan. 23. 19:45
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Én a töriből vagyok így, hogy nem vagyok olyan jó belőle, és nem szoktam én se találni mi a lényeg. Én azt csinálom, hogy elolvasom a vázlatot, a TK-ban is, esetleg neten valami forrás, és összeollózom, hogy akkor hogy is van. És amíg elolvasom ezeket, az alatt is tanulok. :D
2015. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Hali.


Nem tudom neked mennyire fog bejönni, nekem sokat segített: (egyetemen is így tanulok-mérnöknek)

a tanulást megpróbálod összekötni valami, figyelem szempontjából passzívabb cselekvéssel, lehetőleg olyannal amit szeretsz csinálni pl. zenét hallgatsz közben, háttérben megy valami film, nem egyvalami fölött görnyedsz órákat, hanem felváltva tanulod őket. Én zenét szoktam hallgatni közben pl: matek alatt inkább rock zene megy, míg digitális technika, elektrotechnika, villanytan alatt inkább punk zenét szeretek hallgatni, géprajz, ábrázoló geometria és rajzosabb tárgyak alatt pedig inkább klasszikust. a magolós tárgyakat (amik nagyon nem tudnak érdekelni) tanulása közben meg inkább csinálok valami hasznosat pl. rendet rakok, főzök stb.


még az is segíthet ha megpróbálod érdekesebbé tenni a tananyagot:


Nyelvtan- nem tudom hogyan lehet érdekessé tenni, talán megpróbálsz szóvicceket kreálni a különböző nyelvtani szabályokhoz.

Töri-tanulás közben nem csak a tananyagot tanulod hanem utánanézel a téged érdeklő dolgoknak, amik kapcsolódhatnak az anyaghoz.

Föci-ugyan az csak a térben kötöd össze az érdeklődésed az anyaggal, nem az időben

kémia-fizika: kísérletezz, nincs jobb móka mint játszva tanulni (csak óvatosan, a szemöldök elég könnyen pörkölődik)

biológia- kimész és megfigyeled a természetet

tesi-rajz-technika, nagyon nem lehet tanulni, vagy van hozzá érzéked vagy nincs, gyakorold

Matek-gyakorold ennyi

2015. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, foleg az utolsonak, de a tobbinek is a valaszokat.De azert varok meg valaszokat :)
2015. jan. 24. 23:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon fontos, hogy az anyagot ne csak bemagold, hanem megértsd!


Ha valamit nem értesz, azt nagyon nehéz megjegyezni, ha pedig érted, akkor sokkal könnyebb (a matematikát pedig gyakorlatilag csak így lehet).


Ezért ha elolvasol egy mondatot, és nem érted, ne haladj tovább, hanem olvasd el újra, és újra, amíg el nem jut az agyadig. Lehet hogy kétszer-háromszor annyi ideig tart, mint elolvasni csak simán az anyagot, de többet ér, mintha csak kétszer-háromszor elolvasnád.


Ha pedig valamit nem értesz, kérj segítséget, hogy magyarázzák el! Nem az szégyen, aki segítséget kér, ah nem ért valamit, hanem az, aki nem érti, és hallgat mint a kuka!

2015. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Amivel még kiegészíteném az előttem szólókat: a lexikai tudást igénylő tárgyaknál ne csak egyszer tanuld meg, hanem folyamatosan ismételd. Pl. töri tz előtt állj neki több nappal előtte tanulni, amit pedig megtanultál azt utána minden nap újra és újra olvasd át. Így rögzülni fog, és nem csak rövid távon:)
2015. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!