Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emeltre elég a...

Biológia emeltre elég a bioszféra oldal és a Nagy Etele féle jegyzet?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, elég lesz
Használj másik könyvet is
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is azt hittem, hogy majd egy forrásból meg lehet tanulni, de szerintem jobb több irodalmat használni. Nekem így lett a legjobb, legalábbis.


Amit írtál, azok jók. Tudom, hogy nem lehet minden könyvön végig siklani, így ha egy támpontot keresel, akkor szerintem a Nagy Etele a legjobb, mert az nagyon követi az érettségi pontjait, viszont önmagában nem elég, sajnos. A bioszféra jegyzeteit én ismétlésre használtam és meglepődtem, hogy milyen részletes. Ezt azért lehet bölcs dolog használni (már az elejétől kezdve), mert mivel jegyzet, sok forrást ollóz össze.

Ha valamit, akkor azt megtanultam a felkészülés során, hogy az érettségi nem az arra felkészítő könyvek nyelve (és logikája) alapján íródott, így nincs az a könyv, ami egy az egyben felkészítene az emelt érettségire.


Mozaik illetve a Biológia I-II-t is ajánlom (utóbbit csak olvasásra és a tudás bővítésére :) )

2020. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is jövőre fogok emeltezni biológiából(és kémiából). Személy szerint nekem a bioszférás jegyzet túlmenően részletes, sok időt el lehet tölteni az ott írottak bogarászásával, de nem biztos, hogy ez a jó érettségi kulcsa. Egy könyebb nyelvezetű, kevésbé szerteágazó jegyzet/könyv sokkal célravezetőbb szerintem, mint ez a jegyzet. Ismétlésre még csak-csak használható, de csak ésszel.

2020. júl. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
könnyebb*
2020. júl. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jövőre emeltezek bioszból/kémiábol. Én az OKTVre is úgy készültem, hogy mindig a mozaikos könyvvel kezdtem, tanulás közben azért láttam melyik lecke elég gyér és információhiányos, ekkor nyúltam a bioszferás jegyzethez és a BIOLÓGIA I./II.-höz.
2020. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nagy Etelés könyv tényleg jó, de nekem valamiért nem tetszik. Majd az érettségi előtt áolvasom egyszer. De a feladatgyűjteménye az tényleg nagyon jó.

(#4-es vagyok)

2020. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!