Felvehetnek az SZTE-TTIK programtervező informatikus alapképzésére ilyen eredményekkel? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek negyedikes, középsuliban. Rendészeti szakon vagyok jelenleg, amivel már nem igazán van lehetőségem normális fizetésre, és nem igazán érdekel.


Ami közel áll hozzám az az informatika és mindig is elgondolkodtam rajta, hogy programozó lennék szívesen. Szeretnék alkotni, játékokat, szoftvereket fejleszteni. Szerencsére 2 évig tanultam infót is, szóval elvileg érettségizhetek belőle emelt szinten is. (ha jól tudom)


A tervem, hogy jövőre felvételizek az SZTE-TTIK programtervező informatikus alapképzésére, viszont kissé bizonytalan vagyok a ponthatárokat illetően, hogy felvesznek-e. Tudom, hogy vannak kalkulátorok, meg ilyesmi, de nem tudom még, hogy mire számítsak meg hasonlók..


Itt lennének az eredményeim:


11.o és 12. o: (előreláthatólag)

Irodalom:5

Nyelvtan:5

Történelem:4

Matek:4

Angol:5

Biológia:4


Érettségi: (amennyire ismerem magam szerintem így sikerülne)

Magyar nyelv és irodalom - 65-70% (közép)

Történelem - 70% (közép)

Matematika - 50-60% (közép)

Informatika - 80% (emelt)

Angol - 80-85% (közép)


Középfokú C angol nyelvvizsga (ugye ami alap)

Ezekkel az adatokkal 377 pont jött ki


És nagyjából ennyi. Nemrég körülbelül 1-2 hete elkezdtem készülni emelt infó érettségire is. 2019-ben 297 volt a ponthatár SZTE-n, ELTE-n pedig 380 körül. Bizonytalan vagyok, szerintetek felvehetnek? Vagy van esélyem, csupán én fosok ennyire?



2020. júl. 6. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igazából ez elég szép pontszám, ha így sikerülne, szerintem simán felvennének (ugyan nem lehet előre megjósolni a ponthatárokat, és még az idei is csak július vége fele fog kiderülni, de nem szokott olyan nagy mértékben emelkedni). Ha jól emlékszem, tavaly 290-300 körül volt a proginfó ponthatára.


Szóval nem kell aggódni. Én is odajárok, szóval, ha érdekel még valami az egyetemmel kapcsolatban, írj.

2020. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. júl. 7. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
a felvetellel nem lesz gond, a legtobb embert felveszik, azt is, aki nem ide valo. viszont ki fogsz hullani hamar, ha gyenge a matek/ha nem megy az algoritmikus gondolkodas. a programozasrol nem is beszelve. ide nem bekerulni nehez, hanem bent maradni. udv, egy szte pti-s.
2020. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia, én is erre a szakra jelentkeztem idén, szerencsére tegnap fel is vettek, idén 283 volt a ponthatár, tavaly 297. Amit tudok javasolni, emeltezz infóból, kezdj el tanulni programozást, és rájössz, hogy neked való-e, de elvileg nulláról tanítják majd, nem kell aggódni. A másik a matek, előny ha matek fakos vagy, vagy legalább jól megy, mert az sajnos sok lesz :)

Sok sikert előre is!

2020. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!