Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Holnapi sorrendcsere határidőv...

Holnapi sorrendcsere határidővel talán kicsit későn írom ki a kérdést, de: olasz vagy francia nyelvszak éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Nem szeretném nagyon ragozni a kérdést és tudom, hogy "amelyiket jobban szereted" stb., viszont most kivételesen észérveket szeretnék kapni.


Köszönöm előre is!! <3



2020. júl. 8. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ leginkább ,hogy hol szeretnéd ezt használni.
2020. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz szét az ország gazdasági/turisztikai(és egyéb) életében, hogy melyik nyelveterületre vissznek/hozznak dolgokat. Én így elsőre az olaszt mondanám, de nem néztem utána ezeknek.


Meg ugye figyelembe veheted azt is, hogy melyik könnyebb számodra.

2020. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha külföldről lenne szó, szívesebben mennék Olaszországba, de talán azért, mert szép emlékek kötnek oda, Franciaországban pedig még nem igazán voltam.

Ha Magyarországon maradok, akkor pedig úgy érzem, szívesebben dolgoznék a franciával.


Ugyan azt mondtam, bem ragozom, lehet kéne egy kis plusz infó mégis, hogy könnyebb dolgotok legyen.


Olasz:

Pro: kulturálisan inkább otthon vagyok a dolgokban. Olasz rádiót hallgatok, olasz zenét hallgatok, olasz filmeket nézek. Beszédben annak ellenére, hogy ezt egyedül tanultam, kicsit magabiztosabb vagyok.

Contra: ha a munkalehetőségeket nézem, talán kevesebb dolgot találok, mint francia nyelvismerettel.


Francia:

Pro: hasznosabbnak érzem; valamiért szívesebben olvasok franciát, nem tudom miért, talán jobban tetszik az írásképe, különlegesebbnek és szebbnek tartom. Talán a francia nyelvet nehezebben tartanám meg "magamtól", ha olasz szakra mennék, úgy értem nehezebb lenne motivációt és időt találni, hogy fejlesszem.

Contra: kulturálisan kevesebb tudásom van, a francia zenét nem igazán szeretem (vagy még nem találtam meg a nekem valót), viszont a francia filmek 5***, nagyon szeretem őket. Kevesebbet jártam arra, hallásból a központ nem is nagyon vonz, inkább délre / nyugatra / északra mennék.

2020. júl. 8. 10:49
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es: köszönöm a tanácsot, akkor ma kutatómunka 😅. Tudom egyébként, hogy nem most kéne az észérveket keresgélni, de ez van, azt hittem, már döntöttem, de mindig elbizonytalanodok.
2020. júl. 8. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Pro-Contra érveidből az olaszt mondanám. Nyilván nem csak a kultúra miatt kell azt választani, de mivel azt magabiztosabbnak érzed jobb választás lenne.
2020. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Olasz legyen. Több olasz megfordul magyarországon, mint francia. Kifizetődőbb azt tanulni. Vannak olasz cégek akiknek vannak leányvállalataik Magyarországon. Francia vonatkozásban ilyesmiről még sosem hallottam.
2020. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!