Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE gazdaságinformatika vagy...

BCE gazdaságinformatika vagy BME nemzetközi gazdálkodás? Határidő július 9.

Figyelt kérdés

Szóval holnap éjfélkor jár le a sorrend módosítási határidő, és nem tudok dönteni, hogy melyik szak legyen az első helyen. Amelyik első helyen van, oda fognak felvenni, mert jóval több pontom lett az eddigi ponthatároknál.


5 évfolyamos gimnáziumi osztályban voltam nyelvi előkészítős évvel. Angolból C1 (Cambridge), németből B2 (Origo) nyelvvizsgáim vannak, matekból emelteztem (64%).


Gazdaságinformatikát azért választanám, mert szeretek adatokkal dolgozni, elemezni, analítikusabb gondolkozású vagyok, részletekbe menően szoktam hozáállni sokmindenhez. Érdekel a programozás is, de elég annyira, amennyit itt kapnék belőle.


Nemzetközi gazdálkodást azért választanám, mert szeretem a nyelveket és jó nyelvérzékem van elvileg, könnyen tanulom őket, mert nyitott és közvetlen személyiségem van, jól kommunikálok, és mert szeretnék külföldön is dolgozni, ami ezzel a szakkal lehet, hogy könnyebb, mint a másikkal.(?)


Tanterveket láttam már többször.


Köszi! :)



2020. júl. 8. 21:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a BME - NG 8 féléves, egy félév kötelező külföldi gyakorlattal.
2020. júl. 8. 21:32
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Azok alapján, amiket írtál, szerintem nemzetközi gazdálkodás a te irányod.

A gazdaságinformatika azért eléggé informatika, annak minden részével.

Programozni meg nem elég "-gatni", abba elég rendesen el kell merülni, hogy értelmesen menjen is. A nyelvek jól mennek, szereted is őket, utaznál is, kommunikatív vagy, stb. Abszolút nemzetközi gazdálkodás!

2020. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem még leírni, hogy gyakran megjegyzik nekem, hogy jó a kiállásom🤔


Viszont nem tudom mennyre tudnám kamatoztatni az általad is említett tulajdonságaim ng szakon, leginkább úgy tudom elképzelni a munkát, hogy nagy multiknál kell nemzetközi üzleteket kötni neten, szóval lehet az is gép előtt ülős meló.

Nem tudom mennyire van igazam egyébként


Corvinuson kicsit kivételes a gazdinfó képzés, ott sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a gazdasági részre.. ettől függetlenül ugyanúgy informatikus persze, viszont lehet, hogy tud olyan pozíciókat betölteni, ahol nem fontos a rendes programozói tudás 🤔


Azon gondolkoztam, hogy mennyire tudnám kihasználni azokat a tulajdonságaim gazdinfón, amik miatt az ng-t javasoltad



Egyébként meddig dolgozza fel a felvi a sorrendmódosítási kérelmet?

2020. júl. 8. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gazdinfo az értékesebb diploma, és az informatikai tudás egyre fontosabb a jelenben és jövőben is. Gazdálkodás szakokból brutál túlképzés van. Menj gazdinfóra.
2020. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem BCE gazdinfó. Gazdasági egyetem lévén, a közgáz vonalon lesz a hangsúly, így pusztán az egyetemi tudással még gyakornoknak sem vennének fel, mint szoftverfejlesztő - azonban ezt pont írtad is, hogy nem célod. Erasmus-szal ugyanúgy mehetsz külföldre, és ugyanúgy tanulhatsz nyelveket és kommunikációt (akár önszorgalomból, akár szabvál tárgyakkal), viszont jobban el tudsz majd mélyedni az adatelemzésben és szilárdabb matekos alapokat is kapsz talán.

Ettől függetlenül a BME NG se rossz választás, a matekos / data science tudást ugyanúgy tudod külön pótolni, viszont pár éve kivált a fél GTK-s tanári kar (így született meg az ELTE GTI), szóval nem biztos, hogy minden a legnagyobb rendben van arrafelé (ezt ha valaki tudja cáfolni vagy megerősíteni, kérem, tegye meg).

Saját tapasztalataim alapján a Corvinus-osok nagyobb party-arcok, viszont több a beképzelt fazon is odaát - már ha ez egyáltalán szempont számodra.

A leírtak alapján egyébként üzleti elemző és adatszakértő munkakörökben tudlak elképzelni.

Üdv: 28/F (BME infó BSc, ELTE vezszerv MSc)

2020. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hasznos válaszokat! :)

Még mindig gondolkozom🤔

Ötödik: én is hallottam a kiválásról, annyira biztos nincs minden rendben a karon mint a volt dékánnal és tanárokkal, viszont komoly probléma sincs szerintem, vettek fel új tanárokat a helyükre, azóta volt idő hogy helyreálljon a rend véleményem szerint


Szerintem is több a sznob a Fővám téren, ez alapján szívesebben lennék a GTK-s közösség tagja, viszont ez túl sokat nyom a latba

2020. júl. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!