Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb:...

Szerintetek melyik a jobb: Más egyetemen végezni a mesterképzést vagy ugyanazon, ahol az alapképzést végezted?

Figyelt kérdés
Egyrészt szívesen maradnék ugyanazon az egyetemen, mert ez lenne a legegyszerűbb (ismerem, megszoktam, közel van, egyenes úton tanulnék tovább és egyértelműen az alapképzésre épül az anyag) és igazából úgy érzem még nem használtam ki minden lehetőséget az egyetemben, illetve a városban (már megszerettem a környéket, az egyetemet, a tanárokat stb., de úgy érzem még csomó mindent nem láttam, nem próbáltam ki stb.). Viszont ez egy vidéki egyetem, kevesebb a lehetőség (pl. a diákmunka, gyakorlat vagy a sokkal kevesebb specializációnk is van, mint nagyobb egyetemeken) és maga a város sem nagy, emiatt szívesen tanulnék a fővárosban is vagy egy másik egyetemvárosban. Egyszerűen kíváncsi vagyok rá, lehet jót tenne a környezetváltozás, új emberek, új tanárok, új város stb., de a képzés szempontjából lehet nem járnék jól vele (annyi, hogy több a választási lehetőség a szakirányokban).
2020. júl. 10. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is azt kellene tisztázni, hogy mit jelent az, hogy "vidék". Nem szőrszálhasogatás, csak a fővárosiaknak minden vidék: létezik Budapest, és azon kívül az egész ország csak "vidék", beleértve a nagyvárosokat is, például Szegedet, Debrecent, Pécset. Egyébként Szeged szinte mindig, de sokszor Debrecen is megelőzi a budapesti egyetemeket az egyetemek külföldi világrangsorában. Én úgy gondolom, hogy a "vidéki" egyetemeken is rengeteg a lehetőség. Onnan is ugyanúgy mehetsz külföldi gyakorlatra, ugyanúgy van ott is éjszakai élet, kulturális programok, szerezhetsz baráti kört, építhetsz kapcsolatokat, dolgozhatsz, és rengeteg diákszövetkezet is van, diákmunkát is találhatsz, az albérlet árak pedig még kedvezőbbek is. Ha később úgy döntesz, hogy mégis inkább a fővárosban szeretnél élni, ma már a 21. században egyáltalán nem ritka, hogy valaki sokszor költözik, több mindent kipróbál. És a "vidéken" szerzett diplomával is el tudsz majd helyezkedni akár Pesten is. Oké, megnézi az interjúztató egy állásinterjún, hogy mi a végzettséged és hol szerezted, de a képességeid, és az fog dönteni, hogy mennyire vagy megnyerő. Mondok egy példát. Tolmács vagy, és a diplomádat egy "vidéki" egyetemen szerezted. Ugyanarra az állásra jelentkezel, mint aki az ELTE-n végzett. Ő a fővárosban szerzett diplomát, de hibásan beszél, nem megnyerő, nem találja a szavakat. Te a "vidéki" diplomáddal magabiztosan, helyesen válaszolsz. Téged fognak alkalmazni, nem pedig őt. A végzettség, és az, hogy a végzettséged hol szerezted, az nem egyenlő azzal, hogy milyenek a képességeid. Hiszen hallottunk már nem egyszer olyan esetről, amikor magasabb rangú személyekről kiderült, hogy vásárolták a papírjaikat...

De visszatérve a te kérdésedre: fiatal vagy. Ha világot akarsz látni, ki akarsz próbálni mást, más városban akarsz élni, szerintem nem érdemes lekötni magad egy helyen, hiszen később motoszkálna benned végig, hogy talán rosszul döntöttél, és elszalasztottad a lehetőségeket. Ha pedig később úgy döntesz, hogy mégis a fővárosban élnél, bármikor visszamehetsz, nem gondolnám, hogy hátrányod származna majd belőle.

2020. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pécsen tanulok és én annyira nem szeretem. Alapból vidéki vagyok (kisváros), tehát ahhoz képest egyértelműen egy nagyobb városról van szó, de még így is azt érzem, hogy jobban megérné Budapestre menni. A testvérem is ott tanult, majd élt pár évig, illetve barátaim közül is többen vannak Budapesten, nagyobb egyetemeken és én úgy összességében azt látom, hogy nekik azért több lehetőségük van. A rangsorok nem érdekelnek és ugyanolyan diplomát kapok stb., szóval nem erről van szó. Csak pl. Pécsen én abszolút nem találtam mondjuk diákmunkát sem és sokkal kevesebb számomra érdekes, nekem tetsző program van. Én annyira nem érzem magam jól az egyetemen sem, kb. mindenki ismer mindenkit, tök kevesen vagyunk, nincsen annyi lehetőségünk a szakkal sem, tök kevés specializáció is van és olyan jellegtelenek érzem az egészet, mintha nem is egyetemre járnék. A város és a környék szép, kollégista voltam (ami olcsó) és közel van, ezek az előnyei, de nem tudom, hogy ez elég-e nekem. Egy másik vidéki egyetem, amin gondolkozom az pl. Szeged (ott lenne olyan specializáció, ami jobban érdekelne), de utazás szempontjából például ez lenne a legrosszabb választás (5-6 óra vonattal) és nem tudom mennyivel érezném magam ott jobban Pécshez képest. Budapest pedig értelemszerűen azért vonz, mert az a főváros, nagyobb az egyetem (ELTE), ott van a legtöbb specializáció, nyelvtanulási lehetőség, diákmunka, csak nyilván drágább lenne.
2020. júl. 12. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Értem, azt hittem, hogy fővárosi vagy, így, hogy kiderült pár dolog, már más a helyzet. Ha nem érzed magad jól a mostani egyetemen, és úgy érzed visszahúz a lehetőségektől, akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy válts. Ahogy az első kommentemben is mondtam, semmilyen hátrányod nem származhat abból, ha több mindent kipróbálsz, több helyen élsz. A 21.század főleg erről szól: a lehetőségek megragadásáról meg a kiteljesedésről. Mindig lehet váltani és érdemes is; szerintem addig kell menni, amíg az életben meg nem találod azt a helyet, ahol letelepedhetsz és úgy érzed hasznos a munkád. :)

2020. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes en is pécsi vagyok de nem teljesen értem amit mondasz:). Melyik karra jársz?


Persze nyilván sok minden szubjektív, en született pecsiként kicsit elfogult is vagyok (nem mondom hogy itt is akarok megöregedni, de pl én Budapestet, nem a mérete miatt de nem annyira szeretem). Ahova én járok, szerintem jól a programok, szeretem a tarsaságot, a közösséget, a hangulatot, a kampuszt, tiszta, modern és rendezett.

Diákmunkához nem annyira tudok hozzászólni.

Érdekes mert több barátom van akik más karokra járnak és nagyon eltérőek a talasztalatok. A legjobb baratnőm BTK-s, ő nagyon nem szereti, amennyit mesélt nekem az jött le hogy (számomra) kevesbé lenne szimpi a hely.

Van aki ETK-s náluk se szimpi sok dolog.

Én nem panaszkodom:)

De hogy válaszoljak, ha úgy erzed hogy menned kell, szívesen kipróbálnál mast, akkor hajrá, mindenbe bele lehet szokni. Én is gondolkodom már évek óta külföldi mesteren pl.

2020. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én BTK-s vagyok. Nagyon sok egyetemi program szerintem nincsen, a meglévők nagy része pedig szimplán buli valamilyen más köntösbe csavarva. Engem ez annyira nem érdekel és közel lakom, ezért igazából nagyon sokszor voltam már Pécsen, osztálykirándulásokon is sokszor voltunk és annyira maga a város, a kiránduló helyek, múzeumok stb. sem izgatnak már. Magával az egyetemmel egyébként nincsen bajom, szerintem szép az épület és a környezete is (ugye, ott a botanikus kert, ami kifejezetten tetszik), de a hangulat, a közösség (ami kb. nincs is:D) szempontjából egyáltalán nem érzem ott jól magam. A lehetőségeim is kevesebbek. Diákmunkát is kerestem, önkéntes lehetőségeket is kerestem és ezek között is csak elvétve találtam olyat, ami egyáltalán a tanulmányaimat vagy a szabaidőmet tekintve szóba jöhet. Őszintén szólva ezek miatt már megbántam, hogy ezt az egyetemet választottam, viszont a tanárok terén pedig tök szerencsésnek érzem magam.
2020. júl. 14. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes bár több BTK-stól hallottam már hogy nem szereti. Én ilyen szempontból szerencses vagyok mert nalunk nagyon jó a közösseg.

De ha úgy erzed kipróbálnál mast, akkor szerintem erdemes belevágni.:)

2020. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!