Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire voltatok elégedettek...

Mennyire voltatok elégedettek a távoktatással?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Mi elégedettek voltunk vele. Szerencsére a gyerekeink olyan iskolába járnak, ahol mindenki tud viselkedni, még online is figyelni. Majdnem ugyanolyan órák voltak, mintha suliban lettek volna. Itthon pedig eddigis átnéztük a leckét, segítettünk tanulni.
2020. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetemista vagyok. Nálunk egész jól megoldották, viszont az elején voltak problémák. A tanárok többsége nem tudta kezelni a felületeket, mindenhova töltöttek fel cuccokat, mindenki máshova, néha nehéz volt nyomon követni, hogy kinek mit hova kell visszaküldeni. :D
2020. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Azt mondanám, hogy katasztrofálisan rossz volt. De ha figyelembe vessük, hogy milyen hirtelen állt fel az új rendszer, és hogy előtte a tanárok mennyire jól értettek az informatikához, az kell mondjam, meglepően jól meg volt oldva.
2020. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Én rettegek attól, hogy jön a második hullám és megint így kell tanulni. Szakgimks vagyok, de volt, hogy napi 12 óra (!!!) tanulás benne volt abban, hogy mindig mindent sikerüljön időre leadni. Szörnyű volt, nagyon sokszor arra sem volt időm, hogy este egy fél órára lemenjek az udvarra. A tanároknak hiaba mondtuk, hogy túl sokat adnak és teljesíthetetlen az osztálynak, csak 1-2 adott néha haladékot. Nagyon döcögősen indult, a tanároknak nehéz volt átállni. Mégis azt gondolom, hogy új lehetőségeket rejteget a jövőben a távoktatás, pl. Ha valaki lebetegszik, az nem marad le, mert felteszik a classroomba az anyagot és ugyanúgy haladhat vele otthonról. +Örülök is neki, mert nem fog minden lusta diák kifogásokat keresni mostantól olyan egyszerűen.
2020. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Én most érettségiztem egy vidéki, jó gimiben.


Alapvetően már nem tanultunk sok újat mikor elkezdődött a távoktatás, csak magára az érettségire készültünk. Így abból a szempontból jó volt, hogy azok a tanárok, akiknek a tárgyából nem érettségiztünk (pl. ének; sokunknak biosz..) békénhagytak minket, és szinte semmit nem kellett csinálnunk. Akik pedig kötelező érettségi tárgyakat tanítottak (matek, magyar), azok foglalkoztak és online órákat tartottak nekünk, mi voltunk a legfontosabbak.


Azonban összességében elég nehézkes volt. Meglepődtünk, mennyire nem értenek a tanárok hozzá. Mindenki más felületen tartott órát, 10-15 perc elment azzal, hogy a tanár odataláljon a Discord csoportba, vagy megnyissa a Zoom linket. Valaki az órarend szerint tartotta az órákat, valaki többet akart az érettségi miatt. Így volt olyan, hogy valaki egyszerre volt töriórán, és közben matekdogát írt. Mivel nagyon sok matekfaktos van nálunk, így egész szerencsétlenül, 5 matektanárhoz lett szétosztva az osztályunk, és mindenki más időpontban tartotta az órát.


Én már 2 tárgyból előrehozott érettségit tettem tavaly, így csak 3 tantárgyam volt; nekem kényelmes volt a távoktatás. Aki viszont mindenből is érettségizett (pl. orvosnak készülők), nekik biztosan nem volt ideális a helyzet.

2020. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Én teljesen. voltak Zoom-os, Discordos orák, lehetett kérdezni a tanároktol, segítőkészek voltak. Nekem van olyan tanárom, aki korábban is használta a Classroom-ot, szoval nekünk sem volt ez új.

Matekbol youtube videokat kaptunk, mellette volt konzultáios lehetőség, az is jo volt.

Szerintem nálunk a tanárok mindent megtettek, amit lehetett. Egyszer nem küldtem valamit vissza időben, de elfogadták azt is, utolag.

17/L

2020. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen elégedett vagyok Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr minden döntésével, így ezzel is.
2020. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Azt mondjátok már meg, hogy miért pontoztatok le, mert válaszoltam a kérdésre.
2020. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, ne bánkodj, engem is lepontoztak. 6-os voltam.
2020. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemista vagyok. A szorgalmi időszakban volt aki igyekezett, de kb aki most nem tudott órát tartani, annak a kontakt órája sem ért többet. Ami viszont nehéz tárgy volt, ott nem tartottak órát.

Egyszerűbbek és praktikusabbak voltak így a számonkérések, azonban volt olyan tárgy, ahol órát sem adtak le és a követelményen is nehezítettek.

Összességében nem vagyok elégedetlen, de egy két tanár magába nézhetne, pláne ha folytatódik ez az időszak.

2020. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!