Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Károli egyetemen tényleg...

A Károli egyetemen tényleg nagyon "ratyi" a képzés?

Figyelt kérdés

AJK-ra jelentkeztem (ezen belül több szakra is) egy átlagos kisvárosi gimiből. Akkor még jó ötletnek tűnt, mert az Education kiállításon meg a nyílt napokon nagyon szimpatikusak voltak, tetszett az egész. A suliban a tanáraim is azt mondták jó egyetem... Bevallom az is hozzájárult a döntésemhez, hogy Pesten eléggé jó helyen van, közel a buszmegállóhoz.


De mostanában annyi negatívumot olvasok róla itt gyakorin, hogy semmilyen a képzés, bárki elvégzi, nem lehet elhelyezkedni az ottani tudással, stb... tényleg így van? Inkább felvételizzek újra az első év után és fogadtassam el amit teljesítettem?



2020. júl. 11. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Menj nyugodtan, és olvass kevesebb véleményt! A tudásodban nem az lesz a döntő, melyik egyetemen tanulsz.
2020. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom én is ÁJK-n vagyok és nekem semmi bajom a Károlival. Ha meg az a terved, hogy az első év után máshova mész akkor lesz időd kitapasztalni, hogy jó-e ott neked vagy sem.
2020. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Én ott végeztem, nem volt vele bajom. El is tudtam helyezkedni.
2020. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Én munkaerő elhelyezésben dolgozom. Ha látjuk, hogy valaki a Károlin szerzett diplomával jelentkezik hozzánk, lekerül a lista aljára. Valóban túl könnyű intézmény, és felmerül a kérdés hogy miért ment valaki oda, ha egy normális egyetemet is el tudott volna végezni?
2020. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nekem Eltén végzett ismerősöm nem tud 1 éve elhelyezkedni.
2020. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
4-es: ti mindannyian jártatok a Károlira az összes szakra, hogy ezt így lazán kijelentitek?
2020. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
A 4. válaszoló azt sem tudja mit beszél. A tanárszakról tudok véleményt mondani. Kifejezetten nehéz a szakot elvégezni. Nagy a követelmény.
2020. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Az rendben hogy a tanárszakon nagy a követelmény, de ez hogy jön ide? A kérdésben egyértelműen az ÁJK-ról beszél a kérdező, amin ha jól tudom például jogász és nemzetközi tanulmányok szak van ott. Jogász szakról annyit érdemes tudni, hogy a különféle ranglistákon eléggé hátul szoktak szerepelni (Ez tény, bárki is vitatja), úgyhogy ha neked ez nem számít akkor menj oda. Munkaerőpiacon se feltétlenül számít ha látják hogy felkészült, szakmailag megfelelő vagy, de azért kár tagadni, hogy egy ELTE-s vagy Pázmányos diploma többet ér. Plusz azért az ELTE-n és a Pázmányon sokkal több lehetőség van a kibontakozásra, például perbeszédversenyek, szakkolik, csereprogramok stb. A nemzetközi tanulmányokról kevesebbet tudok, de a Corvinust nívósabbnak szokták mondani, de megjegyzem ez a diploma, (főleg csak BA-val) nem biztos hogy sok ajtót nyit ki előtted, úgyhogy ha ilyen irány érdekel akkor jobban ajánlanám a jogász szakot.
2020. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Én ismerek nem egy bírót, leendő bírót akik a Károlin végeztek és semmiféle hátrányuk nem származott ebből.
2020. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!