Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itt gyakorin mindenki top100-a...

Itt gyakorin mindenki top100-as egyetemen tanul?

Figyelt kérdés

Ugye az itt kommentelők többsége még a top200-as sulikat is szétoltja illetve a 30000 iskolából top500 már egy rakás kaka a többségnek


Ezek szerint itt mindenki egy elit milliomos magánegyetemen tanul?


2020. júl. 11. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám :)

Tény és való, hogy vannak gondok a magyar közoktatással, felsőoktatással, egyik egyetem sem tökéletes, és mindenhol van valami, amit kritizálni lehet. Nyilván úgy is mondhat valaki kritikát akár a top egyetemekről is, hogy ő is valamelyiknek a hallgatója; ez a leghitelesebb, ott vagy, átéled a dolgokat, így hiteles véleményeket tudsz formálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a többség, aki mindenféle érdemi kritika nélkül fröcsög az interneten olyasmiket, hogy "az összes egyetem szar", "nem éri meg", "majd a mekiben hasznát veszed a diplomádnak", "csak azért jársz egyetemre, hogy az időt húzd, mert nem mersz kilépni a munkaerő piacra"; csak megkeseredettek, mert ők maguk nem jutottak be ilyen egyetemekre és ezzel próbálják palástolni az elkeseredettségüket. Megpróbálják értéktelennek hazudni a diplomát és az egyetemeket, hogy önmagukat felértékeljék. Én nem szoktam foglalkozni velük.

2020. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
igen, a szegedk az egyik legjobb
2020. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én például egy olyan angol egyetemen tanulok, ami éppencsak a top 2000-ben benne van. Sokszor az egyetemem nevét sem szeretem mondani magyar ismerőseimnek, mert a ranglista az első amit megnéznek. Már pletyka is terjedt, hogy "Képzeljétek, XY nem is egyetemre jár Angliába, hanem valamilyen kisegítőbe" stb :D


Lett volna lehetőségem top 1000-es meg 800-as egyetemre is menni, de nekem a mostani szimpibb volt. Egyébként nem bántam meg, mert szeretek nagyon ide járni.

Viszont ha tudatalatt is, de az emberek beléd adják a kényszert és emiatt mesterképzésre egy top 120-as egyetemre húz az eszem valamiért.. Pedig nem is az a szakirány ami minden vágyam volt. (Az a szak egy top ezres egyetemen lenne egyébként).

Szerintem a hivatalos ranglistákat bekéne tiltani, mert elég félrevezetőek tudnak lenni, illetve az esetek 90%-ában nem is mutatnak pontos adatokat, vagyis nem sok értelme van.. Esetleg útmutatók lehetnek ezek a listák, de készpénznek nem szabad venni. Attók függetlenül lehet egy top 5 ezres egyetem is jó hely, főleg ha neked megfelel, az a lényeg.

Egyébként én tipikusan az a munkáltató lennék, aki nem vakul meg az egyetem nevétől, mivel diploma = diploma, mindegy hogy végzed..

2020. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért oltom szét, mert jobb helyen tanulok, hanem azért, mert tanultam ilyen helyen és tudom, hogy a ranglistán elért magas hely idehaza mennyire toxikus képzést eredményez.


Voltam elitegyetemen hallgató. Nem azért hozzák a statisztikákat, mert olyan jó a képzés, hanem azért, mert 600 embert felvesznek, 400-at alsóhangon kikúrnak, aztán aki meg bírja azt, hogy semmilyen egyéni szakmai fejlődésre nincs kapacitása, mert az a minimum követelmény teljesítéséhez szükséges, az nyilván el tud érni sikereket egyetemi szinten, viszont az iparban sehol sem tart azokhoz képest, akik a képzés végére fel tudnak villantani pár év szakmai tapasztalatot, referenciamunkát, stb.


Csesztem el éveket ilyen helyen, a második képzésemnél már okosabb voltam. Az elitegyetemeket meg szopkodja az, aki nagyon ráér, állásinterjún általában leszarják. Kapsz egy feladatot, amit egy akármilyen képzés után ha talpraesett vagy, meg tudsz elegánsan oldani, ezen kívül pedig jellemzően a tapasztalatot fizetik meg, nem azt, hogy hova jártál. Ugyanannyit keresek, mint az, aki az én második szakomat is egy versenyistállóban böjtölte ki, 3 és fél év helyett 6 év alatt

2020. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as és 4-es köszönöm az értelmes kommenteket :)

Őszintén azért született meg bennem a kérdés mert 2 egyetem van ahová szeretnék járni,az egyik magyar a másik meg külföldi.

A magyar 151-200.helyen van a ranglistán bölcsészettudomány kategóriában,a külföldi pedig 300.körül van viszont itt folyton azt olvasom a kommentelőktől,hogy mindegyik magyar egyetemet szétoltják,hogy szart sem ér de még a külföldi egyetemek közül is azokat oltogatják amik nincsenek benne mondjuk a top200-ba


Tényleg ennyire szart sem érek egy nem top100-as egyetemmel?

Csak azt nem értem,hogy van a világon kb 30-40ezer egyetem,akkor az egyetemek 99,9 százaléka szart sem ér?


Van 1 kommentelő aki állítása szerint évtizedek óta az USA-ban él,ő azt mondta,hogy semmit nem ér a diploma ha nem top egyetem

2020. júl. 11. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy mit szeretnél. Az egyetemi ranglista szerintem akkor releváns, ha kutatóként szeretnél elhelyezkedni, főleg ha ráadásul külföldön.

Ha vállalkozni akarsz vagy multinál dolgozni vagy hasonlók, akkor szerintem teljesen mindegy. Akkor is mindegy, ha külföldön akarsz dolgozni. Hiába van egy egyezem a ranglista elején, ahogy nekem sem mond semmit egy random külföldi egyetem, kivéve talán a Harvardot meg 1-2 ilyen filmekben is nagyágyúként emlegetett helyet, nekik sem igazán számít, hogy itthon vagy épp Norvégiában (most mondtam valamit) melyik top egyetemre jártam. Egy barátom mesélte, mikor kiment Németországba, kérdezték, hogy milyen papírja van, büszkén mesélte, hogy az xy (top 500-as) egyetemen szerzett mesterszakos diplomát, az interjúztató megmondta neki, hogy soha életében nem hallott az egyetemről, az msc ugyanannyi előnyt jelent, akárhol szerezték. :D

2020. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg azt vedd figyelembe, hogy hány emberre van szükség egy szakmában és ebből hány embernek adatott meg, hogy ilyen helyen tanuljon, közülük pedig hányan szereztek diplomát. Ha a piac felvevőképessége mondjuk x millió fő és végez évente x ezer ember összesen egy ilyen helyen, közülük meg talán a fele-kétharmada akar ténylegesen a szakmámban dolgozni vagy felvetetni magát valahova, akkor rá fogsz jönni, hogy ilyet meg sem engedhetnek maguknak a cégek. A Google sem kér már diplomát, csak tudást. Persze azért azt én sem támogatom, hogy valaki ne szerezzen a szakmájában felsőoktatási papírt, de hogy a top hányas egyetemen szerzi, az szerintem nem akkora dolog.
2020. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

8-as ez jó volt,nagyot nevettem :D


6,7 köszönöm a kimerítő választ :) bölcsészettudománnyal szeretnék foglalkozni

Amiket kinéztem egyetemek azok közül az ELTE 151-200.helyezett,a külföldi egyetem amin gondolkodtam pedig az NWU-Pukke ami pedig 300.a bölcsészettudományi egyetemi ranglistán


Akkor lehet esélyem kutatni úgyis,hogy egyik sem top100?

Mert itt eddig tényleg csak olyanokat olvastam,hogy ha nem top100 akkor esélyed sincs jó munkát kapni,külföldön meg pláne nem


Viszont az is igaz,hogy pl az ELTE 151.helye úgy tudom nem rossz több tízezerből,az NWU-nak pedig van neve angolszász országokban még akkor is ha pl az egységes,nem szakok szerinti listán 1000.hely körül van

2020. júl. 11. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem felvettek (és remélhetőleg megyek is) top 200as egyetemre. :)

(Top 100asra is, de az kevésbé tetszett.)


De a ranglista szerintem megtèvesztő. Ott rengeteg mondent figyelembe vesznek, de nem azt, hogy NEKED mi a jó.


A "jobb" egyetemet én több okból mondtam vissza, hiàba jobb a rangsora, kevesebb lehetőség volt ott.


Azt nem mondanám, hogy diploma semmi az egyetem neve nélkül. A tudás akkor is tudás.

Ès az sem mindegy, hogy végigbukdácsolod, avagy remekül elvégzed.


Egyébként a 3as szépen összefoglalta, bár én a ranglistákat, legalábbis a QS-t, nem tiltanám be. Nem az adott rangos miatt, hanem mert rengeteg info megtalálható ott a kapcsolati rendszerekről, a kutatási lehetőségekről, és hallgatói számokról egybegyűjtve. :)

2020. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es melyik egyetembe mész?
2020. júl. 13. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!