Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szabad bölcsészetet miért...

A szabad bölcsészetet miért tartják olyan haszontalannak, miközben rengeteg, nem az akadémiai szférában elhelyezkedő, pénzügyileg sikeres szabad bölcsész van?

Figyelt kérdés
Például a mai szabad bölcsészetnek megfelelő szakon végzett Soros György, vagy több későbbi Hollywood-i sztár. Miért a szabad bölcsészet diplomát tartják haszontalannak, miközben olyan értelmetlen diplomával, mint például a földrajz tényleg csak a mekiben lehet elhelyezkedni( [link]

2020. júl. 12. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Vannak fusztrált emberek, akik másban keresik a hibát. Sok multinál csak egy papír kell, meg nyelvtudás, és a multiknál dolgozók nem szegények, az biztos.
2020. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is bölcsész diplomám van, de hagyjuk már. Jól keresek, de csak mert 2 idegen nyelven folyékonyan beszélek, meg mert jó a szervezőkészségem meg hamar és jól átlátok dolgokat. A férjem érettségivel meg valamennyi IT affinitással többet keres. Abba meg már bele se menjünk, hogy a testvérem és a férje mérnöki diplomával mennyivel többet kapnak. Mert ők értenek is valamihez, én meg csak nyelveket beszélek (amit ők is).

Soros meg a többi sem azért gazdag, mert elvégezték a btk-t, hanem mert jókor voltak jó helyen és vannak kapcsolataik.

2020. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A földrajz egy komoly tudomány. Mellesleg szánalmas, hogy te felháborodsz, mert a te szakodat büfének nevezik, de te nyugodtan fikázhatsz másokat, méghozzá olyat, ami legalább kézzelfogható.

Az általad említett munkáknál meg csak az az egy baj van, hogy ahhoz pl vagy nem is feltétel a diploma, hogy befutott színész legyél vagy színművészeti kell speciálisan. De leginkább és elsősorban tehetségre van szükség.

A multikkal meg azért felesleges példálózni, mert oda szintén marhára nem feltétel a szabad bölcsi diploma, hanem szinte bármilyen jó, az általad lenézett földrajz is.

2020. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Én azóta nézem le a szabad bölcsészeket és a szakot általánosságban, mióta szobatársam által láttam, hogy miből áll. Be sem járt az egyetemre, egész nap feküdt az ágyban és sorozatozott, egy-két órára ment be, ami katalógusos volt, és ellőtte a megengedett hiányzását. Vizsgákra az előző nap délután olvasgatott 1-2 órát, mégis mindenre négyest-ötöst kapott, de végül is a legtöbb vizsgája annyi volt, hogy kiadtak x filmet amit megnézett, és beszélnie kellett róla, illetve pár festménnyel ugyanez. Még arra sem képes, hogy megtanuljon egy második nyelvet. Nem ez kellene hogy legyen az egyetemi szint...
2020. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
De ennek a kérdésnek mi értelme van? Kinek szeretnél bizonyítani vagy most ezt miért?
2020. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

#3 abszolút egyetértek

"miközben olyan értelmetlen diplomával, mint például a földrajz tényleg csak a mekiben lehet elhelyezkedni"

Tényleg nagyon ráláthatsz a dolgokra. Bántó, ha a szabad bölcsészet értelmét megkérdőjelezi valaki, de például egy természettudományt akadály nélkül lehet értelmetlenezni. Megértem, hogy mindenkinek maga felé hajlik a keze, és a saját szakja a világ legfontosabb tudománya de azért ne legyünk már ennyire elvakultak. Én földrajz szakosként mondom, hogy mindenkinek kijár a tisztelet aki bármilyen egyetemet végez, azt meg bízzuk inkább a másikra, hogy mit és miért választ, mert kívülállóként én is mondhatnám mondjuk az építészekre, hogy "hát azok csak pakolgatják a téglákat a rajzlapon egymásra", hiszen kb annyi rálátásom van, mint neked a földrajzra. A kérdésre konkrétabban válaszolva, pontosan azért húzzák le az emberek a szabad bölcsészetet, amiért te is lehúzol olyan szakot, amit nem élsz meg, így nagyon könnyen elbagatelizálsz, hiszen nem azt tanulod, miköuzben a sajátod nélkül a világ összedőlne. (persze érthető, alapvető emberi tulajdonság). Peace.

2020. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!