Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus önköltséges alapképzés, van értelme felvenni diákhitelt? El lehet helyezkedni belföldön ha elvégzem az egyetemet? Egyéb kérdések odalent.

Figyelt kérdés

Választás előtt állok, de nem tudom, hogy döntsek.

Várjak egy évet és jelentkezzek jövőre államira, vagy jelentkezzek idén pótfelvételire, és önköltségesen vegyem fel a diákhitelt? Mennyire "könnyű" elhelyezkedni pályakezdőként magyarországon? Hogyha nem ment középiskolában sem a matek "profi szinten", nem voltam emeltes se versenyekre nem jártam, még lehet esélyem átmenni egyetemen?


2020. júl. 18. 20:09
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem várj, inkább halassz fél vagy egy évet. Most a korona miatt lehet, hogy februárban több alapképzés fog indulni, így lehet hogy nem kell jövő szeptemberig várnod. Addig kezdj el tanulni (programozás alapjai, középiskolai matek átismétlése, stb.)

Egyébként könnyen el lehet helyezkedni vele, ha tisztességesen végigcsinálod. Végülis simán vissza tudnád fizetni a diákhitelt, de mivel könnyű az infos szakokra bekerülni, így inkább várj és államira jelentkezz.

Én programtervező informatikus FOSZK szakra jártam (2 éves képzés és nem diplomát ad), és rögtön el tudtam helyezkedni.

2020. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló területen tanulok (mérnökinformatikus), csak én már a harmadik diplomám csinálom, úgyhogy esélyem sincs állami támogatottra. A jelenlegi állás szerint nagyon jó befektetés egy ilyen szak, de őszintén szólva én csak a jelenben hiszek. Ha fizetősre akarsz menni, azért javaslom, kerüld azt a 2 millió forint diákhitelt. Ha mész is, próbálj meg minden erőddel előtörleszteni vagy ami mégjobb, ha levelezőn vagy estin tolod (én is így teszek), hogy tudd állni magadnak a tandíjat.


Egyébként egy év nem nagy szám, én a helyedben inkább várnék. Addig pedig letolnék annyi matekot, amennyit bírok.


Az, hogy nem ment a matek, önmagában szerintem nem probléma. De ha megtartod azt a hozzáállást, amivel nem ment a matek, bele fogsz bukni, mint a huzat. Nekem közép matekom volt, aminek az az 5 év szünet nem tett jót, ezért vért izzadtam a matekos tárgyakkal. Nagyjából háromszor annyi effort volt, mint másnak. Szóval el lehet felejteni, hogy lazázol, ha eddig sem voltál egy isten matekból

2020. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy kis félreértés van. Nem azt írtam hogy nem ment a matek,hanem azt, hofy nem ment profi szinten,nem voltam emeltes, stb.. nem volt rossz,tudtam tartani 4-en magam, utolsó évben volt probléma,mert tanárváltás volt, ráadásul nem is egy hanem 3 , szóval leesett a matekom 3-masra,de érettségin középszinten így is sikerült megszerezni a 4-est szóval boldog vagyok.


A foszk-os fejlesztőt néztem én is, gondolkodtam azon hogy az ELTE-re menjenek-e, és akkor kicsit előrébb leszek megegy papírral, de az álláshirdetésekben inkább főiskolát/egyetemi végzettséget látok mint követelmény. Szóval elpártoltam mellőle.


Lehet,hogy tényleg választók egy évet. Csak félek hogy nem tudnék munkát találni sima érettségivel, hiszen több állásra is jelentkeztem már és elutasítottak, volt, ahonnan azzal az indokkal hogy találtak közelebbi embert (4 km különbséggel), ezért őt vették fel... Pedig ez pl csak arufeltolto volt, de nincs jogsim se kocsim hogy úgy tudjak utazni.

Nem tudom mit kellene tennem, félek,hogy nem lesz jövőm. Gyerekkorom így sem volt, legalább ezt szeretném magamnak de anynira kilátástalan, hogy...

2020. júl. 19. 06:37
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:

Ez az a szak amivel azonnal nem, de nagyon szépen, fokozatosan vissza tudod fizetni a diákhitelt.

Azt is hozzátenném, hogy ha államin nem tartod a kötelező kredit és átlagbszintet simán visszaeshetsz fizetősre! De ez fordítva is igaz, hogy ha jól tanulsz és még vannak állami féléveid akkor megpróbálhatsz államira átkerülni. 🙂

Ha kitartasz és még kis csúszással elvégzed, a suli alatt xarért húgyért vállalsz munkát, hogy legyen gyakorlatod az csak jó.

2020. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek költségtérítésesre, attól még újabb felvételivel + kreditelismertetéssel folytathatod következő félévtől államin.


Mondjuk a 3-as matek, 4-es középszintű érettségi (ami elég könnyű, és már 80% 5-ös elég gyenge, ezzel nem azt mondom, hogy ne tudnál boldogulni, ha összeszeded magadat, de erős alapjaid biztosan nincsenek.

2020. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!