Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre van esélyem így...

Egyetemre van esélyem így bekerülni?

Figyelt kérdés
8 éve érettségiztem, 339 pontom van összesen. Anglisztikara jelentkeztem levelezon. Van esélyem bekerülni és elvégezni a szakot? Régebbi ponthatárokat megneztem. Szerintetek nálam sokkal jobbak lesznek a jelentkezők és nem tudom majd végigcsinálni munka mellett? Egyébként az angol emeltem 4-es lett annak idején.
2020. júl. 20. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jegyek ilyenkor nem számítanak, ahogy azt sem, hogy mikor érettségiztél.

A pontod számít és a szakra a ponthatár.

Melyik egyetem(ek)re jelentkezél? A mostani ponthatárok amúgy is most kiderülnek a héten, ezt eddig se tudtuk megjósolni.

Azt hogy te végig tudod ezt csinálni, az csak tőled függ. Ha ezt szeretnéd akkor végigcsinálod, ha nem akkor kifogást mindenki tud találni. Én két szakot csinálok munka mellett, más csak tanul és semmi munka. Ha akarod akkor viszont biztos menni fog. :)

2020. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

A tavalyi pontok alapján van esély arra, hogy bekerülj 339 ponttal, bár nem mindegy, hova. Annyit nem változhat a pont idén, hogy 15-20 ponttal több legyen a tavalyinál, szóval egy kevésbé népszerű egyetemre van esély.

Egyébként én nem járok anglisztikára, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen nehéz munka mellett végezni, de biztos nem könnyű, semmit sem könnyű munkával párhuzamosan elvégezni.

Az biztos, hogy előtte vagy közben egy kicsit rá kéne feküdnöd az angolra, mert ott C1-es szinten kell majd az angol, és ha az emelt érettségin, ami B2-es, 4-est értél el, akkor egy kicsit bele kéne húzni hozzá.


De én drukkolok neked, sok sikert!

2020. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Én is nagyon remelem, hogy sikerül. :)

Amúgy Szombathelyre jelentkeztem.

2020. júl. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!