Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakgimnáziumból egyetemre...

Szakgimnáziumból egyetemre van annyi esélyem bekerülni mint gimnáziumból?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok, és autószerelő szakra szeretnék jelentkezni, utána egyetemen járműmérnökire. 4,5 az átlagom, igazából gimnáziumba is tudnék menni de jobban szeretnék szakmát tanulni. Szüleim nem igazán támogatják, szerintük gimibe aztán egyetemre kéne járnom de nem vagyok benne biztos hogy így elég tapasztalatot szereznék.

A kérdés hogy melyik opciót válasszam?


2019. jan. 14. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A gimit választanám. Magasabb szintű az oktatás a gimiben.


Szakgimivel az a baj, hogy ha egy év mulva rájössz hogy az egész autószerelősdi nem a Te világod akkor nem tudsz váltani. Szakgimiben átlagosan kevesebb diák szerez nyelvvizsgát és csinál emelt szintű érettségit mint gimnáziumban. (2020-tól ezek kellenek a felsőoktatásba kötelezően).


Javaslom írd meg a központidat majd ennek eredményének függvényében jelölj be gimiket és a végén szakgimiket.

2019. jan. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szakirányban továbbtanulva igen, kérdés hogy állsz a nyelvekkel. 2020-tól már középfokú nyelvvizsga kell az egyetemre jelentkezéshez, ehhez jó, ha a választott suliban nem csak német/angol bontás van, de különböző haladó szintek.
2019. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok múlik azon, hogy milyen szakgimibe mész, hiába nem gimnázium, egyes középiskolák simán levernek gimiket közismereti tárgyakból is. Ugyanakkor tényleg lényeges, hogy később az egyetemen azt a szakot folytasd, persze nem lehetetlen másik szakra menni és azt elvégezni. Én is szakgimiből mentem a BME-re, ágazaton belül maradtam és 5.13-as átlaggal zártam az első félévet, persze ezért tettem is.
2019. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5.13-as átlag??? :O
2019. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A középfokúm még ebben az évben meglesz, angolt tanulok

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg gimnáziumokat fogok megjelölni.

2019. jan. 15. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

,,A gimit választanám. Magasabb szintű az oktatás a gimiben."


Lehet hogy magasabb, de más szinten. Gimnáziumban egy általános tanrendet követnek, mindenből ugyanakkora hangsúllyal (igen, akkor is valamilyen tagozatos a gimnáziumban). A szakgimnáziumban ezzel szemben megkapod ugyanazokat az alapokat, csak szerzel mellé egy szakmát.

Szerintem jobban megéri a szakgimi, több előnye van mint egy gimnáziumnak -persze csak akkor, ha tényleg azt akarod csinálni.


Ami fontos: ne hagyd, hogy a szüleid befolyásoljanak, ez a te életed, neked kell ebben döntened. Persze van beleszólásuk, hiszen ők fogják 5 évig még fizetni a dolgaidat, de ha leülsz velük beszélni és fel tudsz hozni érveket a döntésed mellett, nem szabadna hogy ne támogassák. egy próbát megér ha tényleg ezt szeretnéd.


egyetemre menni ugyanakkora esélyed van bejutni, mint egy rendes gimnáziumból, ebben nem változtat semmit, talán a pontszámításnál van különbség.

2019. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!